Hlavní obsah
Start neckyády na řece Tiché Orlici. Foto: Stanislava Dvořáková

Pardubický střelec Sýkora si rozmyslel odchod do NHL

Pardubický útočník Petr Sýkora si překvapivě rozmyslel odchod do NHL a bude hrát dál extraligu. Smlouvu v zámoří neuzavřeli ani Milan Michálek, Jan Hejda či Jan Marek. Ráno našeho času přitom vypršel termín, kdy mohou evropští hokejisté s platnou smlouvou uzavřít kontrakt v NHL.

Start neckyády na řece Tiché Orlici. Foto: Stanislava Dvořáková
Pardubický střelec Sýkora si rozmyslel odchod do NHL

"Ve Washingtonu se Sýkora nedohodl na podmínkách smlouvy, a tak jsme se poměrně rychle domluvili, že o čtyři roky prodlouží angažmá v Pardubicích, což mě osobně velmi těší," citovala internetová stránka klubu pardubického manažera Zbyňka Kusého.

Přitom v zámoří považovali příchod 24letého hokejisty do kádru Capitals za hotovou věc, jenže Sýkora dal přednost setrvání v mateřském klubu před nejistotou za oceánem. Klub už před týdnem informoval, že mají pro Sýkoru roční kontrakt s opcí, na jehož základě si měl vydělat 600 tisíc dolarů. "Nešlo až tak o to, že by nesplnili podmínky, které jsem měl, ale já sám cítil chuť ještě hrát za Pardubice a třeba se i prosadit do národního týmu, což půjde snadněji z extraligy než z ciziny," sdělil hráč.

Šestý hráč draftu zůstane doma

Těsně před uzávěrkou přestupního termínu sešlo i z odchodu Michálka, šestého hráče do letošního draftu, do San Jose. Budějovický útočník v zámoří absolvoval kemp nováčků, na kterém zaujal, ale jeho agent Walsh nesouhlasil s finačními podmínkami kontraktu.

Nabídku NY Rangers odmítl i nejlepší extraligový střelec Marek a zůstane tak ve Spartě. Obránce Jan Hejda se nedohodl na smlouvě v Buffalu, které ho letos draftovalo, a platí tak jeho dvouletá smlouva s CSKA Moskva.

Češi, kteří během léta podepsali smlouvy s kluby NHL
Hudler (Detroit), Kadlec (Florida), Židlický, Pivko(oba Nashville),J. Horáček (Edmonton), Kouba, Koreis, Lukeš (všichni Phoenix), Kanko (Los Angeles), Platil (Ottawa), M. Barinka (Chicago).
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků