Hlavní obsah
Snímek z prvního závodu seriálu v Hradišti u Klatov Foto: Zdeňka Vocásková

Ohromně se těším na Letnou, přiznává Jarošík

V prvním dějství kvalifikačního dvojboje si v Rotterdamu vyzkoušel roli diváka na plně obsazených tribunách, kvůli žlutým kartám nemohl do boje proti oranjes zasáhnout. O to víc se hvězda moskevského CSKA Jiří Jarošík těší na středeční utkání proti Rakousku.

Snímek z prvního závodu seriálu v Hradišti u Klatov Foto: Zdeňka Vocásková
Ohromně se těším na Letnou, přiznává Jarošík

Jak jste prožíval na tribuně utkání v Rotterdamu?

Byl jsem samozřejmě nervózní, ale ne tolik, jako to prožívá hráč na lavičce. Nemohl jsem hrát kvůli žlutým kartám, takže už dlouho před utkáním jsem byl vnitřně vyrovnaný s tím, že tentokrát budu divákem. Seděli jsme s Blažkem, Vachouškem a s hráči z jedenadvacítky.

Kolem bylo plno domácích a ti divně koukali, když jsme při Kollerově gólu vylítli. S hráči jsme také probírali jednotlivé stěžejní momenty utkání. Nakonec to dopadlo perfektně.

Vracíte se na Letnou, co to pro vás znamená?

Ohromně se těším. Chtěl bych se ukázat v co nejlepším světle a pomoci národnímu mužstvu k vítězství. Snad mi dá trenér šanci. Reprezentace hraje výborně, dělá výsledky, takže věřím, že na Letné bude perfektní atmosféra a diváci nám pomohou, jako to dokázali v Rotterdamu proti oranžové přesile.

Nizozemské hráče zná každý, ale o Rakušanech se toho moc neví...

Tohle je právě vždycky nebezpečné. Nevíte, co od nich můžete čekat. Sami se pasovali do role outsiderů. Nemají u nás co ztratit, ale mohou na náš úkor hodně získat a pokazit nám perfektně rozjetou kvalifikaci. To nesmíme dopustit.

Znáte některé jejich hráče?

Snad jen Herzoga. Možná, kdybych viděl jejich soupisku a odkud jsou, uvědomil bych si i další. Trenér Brückner nám ale určitě do v úterý potřebné informace.

Užil jste si volného nedělního odpoledne podle svých představ?

Určitě, byli jsme se s přítelkyní Veronikou projít po Starém Městě a Karlově mostě. Bylo to krásné. Mám tahle místa rád a už mi chyběla. Až když je člověk v zahraničí, začne si takových okamžiků mnohem víc vážit.

V Moskvě taková místa nemáte?

Je to veliké město. Zatím jsem stál dvakrát u Lenina, prošel si trochu starou část. Na víc nebyl čas. Možná to přijde později, ale Praha je zkrátka Praha.

Co jste říkal dvougólové prohře CSKA Moskva v Ligovém poháru s Petrželovým Zenitem Petrohrad?

Ani mě to nepřekvapilo, protože za nás nastoupila rezerva. Vždyť z CSKA chybělo deset hráčů i trenér, který vede reprezentaci. Pro klub je nejdůležitější liga a ještě tak Ruský pohár.

Už jste se v Moskvě zabydlel?

Dostal jsem větší byt v rajónu, kde je i náš stadión a jakmile se vrátím, vyzvednu si mercedes, který mám od klubu k dispozici.

Takže za vámi už přijede i přítelkyně?

Veronika se mnou byla v Moskvě několikrát a odletí tam i ve čtvrtek. Snad se podaří realizovat i nápad s modelingem, což je její obor. Často bývám pryč, sama by se nudila, potřebuje nějakou práci a zábavu.

Co vás čeká o víkendu?

Derby se Spartakem. Loni na něj přišlo přes osmdesát tisíc diváků, takže lze očekávat opět bouřlivou atmosféru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků