Hlavní obsah

Koller bez sportu nevydrží

Konec letošního roku si chce fotbalista Borussie Dortmund a české reprezentace Jan Koller naplno užít. Pár volných dní se snažil prožít v kruhu rodinném, ale jak sám říká, není to jen krásné nicnedělání a konzumace nejrůznějších laskomin. I v době volna má totiž v každodenním plánu dvoumetrového útočníka své místo sport.

Koller bez sportu nevydrží

"Mě by to bez pohybu ani nebavilo, na různé sportovní akce si čas rád udělám," tvrdí Koller. Když ho někdo osloví s nabídkou na fotbálek či hokej, zpravidla ho nemusí dlouho přemlouvat. Před Vánocemi absolvoval míčový sedmiboj dvojic v Jindřichově Hradci, ještě týž den večer hrál exhibiční fotbalový zápas Čechy-Morava v Mladé Boleslavi. A v Písku to zkusil v plné zbroji i jako hokejista.
Vedle toho se během svátků snažil fotbalista ze Smetanovy Lhoty navštívit co možná nejvíc příbuzných a známých. "Během sezóny jsem v Německu a není na to čas. Navíc tyhle dny je všude pohoda, žádný stres, tak si to s přítelkyní Hedvikou vychutnáváme."
 Dortmund zakončil sezónu vítězstvím 4:0 na hřišti Chotěbuze a Koller se blýskl dvěma góly. Dosud má na kontě sedm bundesligových branek. "Na závěr se mi zase začalo střelecky dařit a byl bych rád, kdybych to podobně načal hned v Novém roce," říká. Přípravu s klubem odstartuje 4. ledna a tvrdí, že těch pár dní volna docela přivítal. "Sice se vyloženě unavený necítím, ale chce to trochu si odpočinout a dobít baterky. Sezóna je hodně dlouhá a program máme náročný." Do Nového roku si kanonýr Dortmundu přeje hlavně zdraví. "To je pro fotbalistu nejdůležitější. To samé přeju i svým blízkým. Po fotbalové stránce mám dvě velká přání obhájit s klubem titul a s nároďákem postoupit na mistrovství Evropy," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků