Kladno sehraje baráž s Havířovem

JIHLAVA

Hokejisté Kladna si vybojovali v Jihlavě účast v baráži o extraligu. Na ledě Dukly zvítězili svěřenci Zdeňka Müllera 5:1 a celkově triumfovali ve finálové sérii první ligy 3:1 na zápasy. Baráž o extraligu s Havířovem, která se hraje čtyři vítězná utkání, začne šampion druhé nejvyšší soutěže v pátek 21. března na severu Moravy.

Michal Kadleček

Kladno se muselo vyrovnat s absencí zraněných útočníků Gardoně, Finka a Pazourka, domácím chyběli především Zdráhal s Adamčíkem. Dukla, která v neděli ve třetím utkání dokázala jako jediná v play off první ligy získat kladenský skalp, začala náporem. Umocnila ho ještě přesilová hra, ale Orcta při ní ohrozil jen Hlouch. Potom pálili tvrdě postupně Vrábel, Ficenc a Šefčík, ale jejich pokusy postrádaly přesnost.

Jihlava neproměňovala šance

Kladno zahrozilo poprvé ve 12. minutě Jankovýchovou střelou a vzápětí získal favoritovi vedení obránce Kruliš. A zatímco Jihlava nevyužila v úvodní desetiminutovce dvě početní převahy, hosté hned svou první zužitkovali. Tentokrát se prosadil ve 14. minutě od modré čáry další bek Čech. Poté ještě Jankových nepotrestal Ficencovu chybu a na druhé straně zasáhl proti osamocenému Čachotskému vleže Orct.

V úvodu druhé části pokračovala Jihlava ve spalování šanci - Malena střílel do boční tyče, v největší šanci pak Bakus tváří v tvář trefil jen kladenského brankáře. Střelu kladenského Musila pak vytlačil Sáblík na horní tyč. Dukle se nepodařilo jistého Orcta překonat ani v 72 sekund trvající výhodě pěti proti třem. Hostující kapitán Zajíc pak zase zamířil jen do tyče.

Jihlava i nadále doplácela na špatnou koncovku. Opět osamocený Třetina nadvakrát trefil zblízka Orcta. Ve 49. minutě si Kladno ještě více přiblížilo postup, když se v početní převaze prosadil Horna. Vzápětí sice poprvé rozjásal zaplněný stadion Morava, jenž bleskově také využil přesilovou hru, ale na postupu a výhře Středočechů to nic nezměnilo. Naopak Mojžíš s Krulišem při Hlouchově vyloučení na pět minut a do konce utkání potvrdili výsledek.