Hlavní obsah

Hudler dohraje sezónu v ruské Kazani

Hokejovou extraligu opustí jeden z největších talentů českého hokeje - vsetínský útočník Jiří Hudler. Osmnáctiletý hráč se ihned po návratu z juniorského mistrovství světa vydá do celku ruské Superligy AK Bars Kazaň, kam byl uvolněn na hostování do konce letošní sezóny.

Hudler dohraje sezónu v ruské Kazani

Movitý účastník ruského šampionátu si zajistil služby technicky výborně vybaveného hokejisty do konce dubna příštího roku. "Je to tak. Až se vrátí z mistrovství světa, půjde do Kazaně," řekl k Hudlerovu odchodu do Tatarstánu jeho agent Petr Svoboda. Podle Svobody už je třeba do úterý vyřídit jen určité detaily spojené s finančním plněním. "Jirka už to ví. Důležité je, aby hrál play off, a přestože zájem měly i další kluby, Slavia i Sparta, on nechal rozhodnutí v mých rukách. Angažmá v Kazani bude pro něho další zkouškou, jak na tom hokejově je," dodal Svoboda. Součástí Hudlerova odchodu bude i nezanedbatelná finanční kompenzace, kterou ruský tým Vsetínu poskytne. Svoboda však její výši tajil. "Je určitě zajímavá, i pro Vsetín výhodná," řekl jen. "Jirka chce pomoci i oddílu, vždyť ekonomická situace v extralize není jednoduchá," pravil. V souvislosti s Hudlerovým hostováním v Kazani se v kuloárech spekulovalo o osmi miliónech korun.

Nová výzva

Dres ruského mužstva v loňské sezóně oblékal centr pražské Sparty Patrik Martinec, v současné době však bude Hudler jediným českým hokejistou v celku, kde asistentem trenéra je kouč ruské reprezentace Vladimir Pljuščev. "Ve Vsetíně už toho dokázal dost, teď je před ním nová výzva. Vyzkouší si novou hokejovou školu, okusí nové prostředí a pozná na vlastní kůži, jaký je život na zahraniční štaci. Ty tři, čtyři měsíce mu nemohou uškodit, spíš naopak. V Kazani se totiž dost trénuje a my bychom byli rádi, kdyby byl Jirka po sezóně ještě bruslařsky silnější a rychlejší," slibuje si Svoboda od ruského angažmá svého svěřence, kterého s největší pravděpodobností čeká příští rok vstup do NHL.

Bilanci nerozšíří

Hudler je se 46 body za devatenáct branek a 27 přihrávek na druhém místě soutěže produktivity české extraligy, svoji bilanci už však nerozšíří. Letos absolvoval i premiéru v české seniorské reprezentaci. Při červnovém draftu si jej vybral v druhém kole jako celkově 58. hráče obhájce Stanleyova poháru Detroit. Ředitel vsetínského klubu Oldřich Štefl byl ještě v pátek přesvědčen, že jeho nejzářivější klenot dohraje sezónu ve Vsetíně, dnes už připouštěl i jiné varianty. "Jednáme, zatím není nic konkrétního uzavřeno. V úterý už ale může být všechno jinak," přitakal Štefl.

Obě strany s uzavřením dohody spěchaly, protože mistrovství světa dvacetiletých vyvrcholí až 6. ledna, zatímco v Rusku vyprší už o čtyři dny dříve termín, do kterého mohou kluby nahlásit na soupisku nové posily.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků