Hejduk se podílel na všech brankách Colorada

NEW YORK

Ve floridském Sunrise úřadoval útočník Colorada Milan Hejduk, který si proti domácím Panterům opět vylepšil své statistiky. K výhře Laviny v poměru 3:1 přispěl třemi asistencemi, bodoval již po dvanácté v řadě.

Herec Miroslav Šimůnek moderuje páteční módní přehlídku Miss Academia

"Je skutečně zábava, hrát v jedné formaci s Peterem Forsbergem a Alexem Tanguayem," řekl Hejduk. "Je s nimi skvělá souhra, vždy jsou na správném místě ve správnou chvíli. Bavíme se každou vteřinu na ledě a navíc naše hra má výsledky, takže jsme moc spokojení."

Radost z výhry kazí Avalanche zranění hvězdného centra Petera Forsberga, vůdce elitní formace Colorada. Švédský forvard odstoupil ve třetím dějství po zásahu kotoučem. Předtím ještě stihl vsítit vítězný gól. "Doufejme, že to nebude vážné. Bylo by to citelné oslabení," strachoval se po utkání Tanguay, který prodloužil sérii zápasů, v nichž bodoval, na patnáct. To je nejdelší šňůra v lize. Podle kouče Tonyho Granata ale Forsbergovo zranění není vážné a již v pátek by měl být v sestavě pro utkání s Tampou Bay. "Určitě nastoupí," byl si jist Granato.

Výhra přiblížila Colorado vítězství v Severozápadní divizi. Nyní ztrácí čtyři body na vedoucí Vancouver, mají však zápas k dobru. "Hráli jsme chytře. Odvedli jsme kvalitní týmovou práci," prohlásil brankář Avalance Patrick Roy, který mužstvo podpořil třiceti zásahy. "Strávili jsme na Floridě dva super dny, zakončené vítězstvím. Paráda," dodal.

Panthers v domácím prostředí na Colorado neumí. Z dvanácti prohráli jedenáct, včetně dvou porážek ve finále Stanley Cupu 1996.

Gelinas hraje čtyřmi prsty

Ruský útočník Pavel Dacjuk nahrál na dva góly Detroitu a přispěl k výhře 3:2 nad Tampou. Na druhé straně se předvedl Vincent Lecavalier, který se také podílel na dvou brankách. Druhý gól poražených vstřelil Václav Prospal v power play, ale na remízu floridský tým nedosáhl.

"Myslím, že jsme přehrávali jeden z nejlepších týmů NHL, ale proti nám stál Cujo," ocenil trenér Tampy John Tortorella výkon brankáře Detroitu Curtise Josepha. Stejného názoru byl i jeho protějšek Dave Lewis. "Výborně jsme zahráli první třetinu a pak nás držel Curtis Joseph," uvedl detroitský kouč.

CalgaryRomanem Turkem v brance porazilo New Jersey 5:4 v prodloužení. První a poslední gól vstřelil domácí útočník Martin Gelinas, který hrál se zlomeným palcem na levé ruce. "Momentálně mám jenom čtyři prsty, kterými mohu držet hokejku. Už jsem si ale zvykl a vlastně si ani nepamatuji, jaké to je držet hokejku všemi prsty," smál se střelec. Turek pochytal 22 střel.

Sýkorova 25. trefa v sezóně

Petr Sýkora opět předvedl, že se mu v poslední době v Anaheimu daří. V utkání s Montrealem vstřelil vedoucí branku a přispěl k výhře kalifornského týmu 3:1. Kouč Montrealu Claude Julien si domníval, že jeho tým měl na výhru. "Je to frustrující, protože do 45. minuty se nám dařilo a mohli jsme vstřelit vítězný gól. Místo toho jsme udělali dvě chyby a bylo po zápase," prohlásil zklamaně Julien. "V poslední době se nám to stává často. Blíží se konec základní části a my musíme bojovat až do konce," dodal kouč desátého týmu Východní konference.

6. Anaheim68328424163:16276
7. Minnesota65338123158:14175