Favorité ze San Antonia vyhráli jen s odřenýma ušima

SAN ANTONIO

Basketbalisté Golden State prohráli v pátečním utkání NBA v San Antoniu 95:98. Favorizovaný druhý celek tabulky Středozápadní divize si ale vítězství zajistil až v závěrečné čtvrtině, kterou vyhrál o šest bodů.

Duel Svobodová - Šrámková.

Český basketbalista Jiří Welsch pobyl v dresu hostujícího týmu na hrací ploše dvě minuty. Jednou vystřelil, ale míč po jeho pokusu obroučkou koše nepropadl. Utkání kralovali domácí Tim Duncan a Antawn Jamison z Golden State, oba dali 37 bodů.

New Orleans ukončil sérii pěti porážek a odneslo to Orlando, které v hale Hornets prohrálo 89:100. V domácím týmu zářil především Jamal Mashburn, autor 29 bodů a devíti asistencí, zato hostům napomohlo ani 40 bodů Tracyho McGradyho.

Oba nejslabší týmy zámořské soutěže v pátek vyhrály, navíc venku. Cleveland zvítězil o bod v Torontu, s nímž sousedí na chvostu východního pořadí, Denver si sedmý úspěch v sezoně nečekaně připsal v hale Seattlu (94:82).

Namlsané Miami prohrálo doma

Basketbalisté Miami ve středu vyhráli v Atlantě propastným rozdílem 34 bodů, ale o dva dny později sami poznali, jak chutná podobně trpká porážka před vlastním publikem. Rozjetí New Jersey Nets totiž v jejich hale zvítězili 100:80 a připsali si osmou výhru v řadě. Jasno bylo hned po úvodní čtvrtině, protože hosté ji vyhráli 28:12. Miamský trenér Pat Riley láteřil nad tragickým vstupem do zápasu. "Byli od začátku lepší, rychlejší a energičtější. Jednoznačně nás přehráli," přiznal kouč. Co nám v minulých zápasech šlo, v tom jsme dneska absolutně propadli," dodal Riley.

Statistika

Toronto-Cleveland 80:81, Boston-Portland 103:108, New York-Indiana

Toronto-Cleveland 80:81, Boston-Portland 103:108, New York-Indiana 98:96, Miami-New Jersey 80:100, Memphis-Los Angeles Clippers

Toronto-Cleveland 80:81, Boston-Portland 103:108, New York-Indiana 98:96, Miami-New Jersey 80:100, Memphis-Los Angeles Clippers 116:111, New Orleans-Orlando 100:89, Milwaukee-Utah 115:118, San Antonio-Golden State 98:95, Seattle-Denver 82:94.

Největší konkurent New Jersey v boji o čelo Východní konference, Indiana Pacers, naopak podlehl o koš v New Yorku. Dvacet vteřin před koncem rozhodl utkání s nejlepším týmem Centrální divize domácí Charlie Ward.