Hlavní obsah

Dvacítka vkročila do MS úspěšně

První zatěžkávací zkoušku mají za sebou čeští hokejoví reprezentanti do dvaceti let na mistrovství světa v Halifaxu. V úvodním zápasu na šampionátu si poradili s mladými Němci. Již v sobotu večer je ale čeká domácí výběr, dvacítka Kanady.

Dvacítka vkročila do MS úspěšně

Vítězství se ovšem nerodilo lehce, i když měl český tým od začátku navrch. V úvodní třetině naráželi svěřenci Jaroslava Holíka a Jiřího Kalouse na úpornou obranu Němců, přesto si dokázali vytvořit tři dobré příležitosti. Hudler, Michálek ani Tatíček však na vynikajícího Patzolda nevyzráli. Soupeř se prezentoval jen pokusy z dálky. "Nervozita hráčům svazovala nohy, přesto bych je rád pochválil za perfektní plnění taktických pokynů hry dozadu. Soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili. I po bezbrankové první třetině jsme věřili, že gól dáme, ale zároveň jsme věděli, že chyba může přijít," řekl k vývoji utkání asistent trenéra Jiří Kalous, který prožil zápas s outsiderem v nejistotě.

Němci hrozili bezvýsledně

Do prostřední části totiž vstoupili Češi poněkud rozpačitě a výsledkem byl aktivnější a mnohem nebezpečnější herní projev Němců, kteří však ani natřikrát nedokázali Faltera překonat. Útlum českého mužstva utnul ve 27. minutě po individuální akci Fleischmann. Úvodní branka znamenala zklidnění českého týmu, zlepšení navíc korunoval o devět minut později v přesilovce druhým gólem obránce Punčochář, který se prosadil důraznou hrou před brankou. "Naštěstí jsme ale potom dali dvě branky a hru kontrolovali," dodal Kalous.

Hudlerova vítězná pojistka

V úvodu závěrečného dějství přežil český výběr druhé oslabení, které bylo slabinou týmu v přípravných kláních, a ve 46. minutě stanovil konečné skóre znovu po samostatné akci aktivní Hudler. "Přestože jsme vyhráli, udělali jsme určité chyby. O nich ale víme a pokusíme se je pro příště odstranit," přemítal po utkání aktivní centr. Nechceme za každou cenu vést hned na začátku 2:0. Víme, že si během zápasu šance vypracujeme, a tak hrajeme v klidu a trpělivě odzadu," dodal Hudler. Na závěrečných deset minut stáhli trenéři hru na tři pětky. Výsledkem bylo poté, co Novák nastřelil břevno, už pouze udržení tříbrankového vedení. Utkání jsme dohrávali na tři lajny proto, že jsme jej chtěli dohrát v klidu a zároveň dostat do tempa útoky, které zřejmě v tomto složení nastoupí proti Kanadě," podotkl po utkání Kalous.

Gólmana Faltera překvapil plný stadion

Jiří Hudler si pochvaloval i čisté konto českého brankáře: Vychytaná nula je pro Martina Faltera důležitá a povzbuzující." Gólman Falter totiž nakonec dostal na postu jedničky přednost před Lukášem Mensatorem. "O tom, že se se mnou počítá jako s jedničkou, jsem věděl už asi od druhého dne soustředění v Amherstu. Jenže se objevily komplikace a já měl nějakou virózu. A až dva dny před začátkem šampionátu se rozhodlo, že budu chytat já," popsal Falter své peripetie. Doufá, že jako první brankář odchytá celý šampionát. "Utkání s Němci nebylo lehké, v první části jsem neměl moc práce. Důležité tak bylo, že jsem něco chytil na začátku druhé a my dali góly. Byl jsem také nervózní, kolem bylo plno lidí a super atmosféra," přiznal Falter, že na prostředí haly zaplněné téměř deseti tisíci fanoušky není moc zvyklý. "Rychle ze mě ale všechno spadlo a byl jsem v pohodě. Nejhůř jsem se cítil při prvním zákroku, kdybychom dostali gól, utkání by se vyvíjelo úplně jinak," upozornil brankář.

Druhé utkání ve skupině B odehraje česká reprezentace v Halifaxu již dnes s výběrem Kanady (20:10 SEČ).

V utkání skupiny A, hrané v New Sydney, rozstříleli mladí Slováci Bělorusko vysoko 11:1.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků