Hlavní obsah
JUDr. Pavel Staněk Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky

Pavel Staněk

Pavel Staněk je český politik a podnikatel. V politice se nejvýše zapsal jako bývalý poslanec, kdy byl sice za ODS zvolen do parlamentu v roce 2010 poprvé, vysoké politické kruhy mu však cizí nebyly. Od roku 2007 byl náměstkem na ministerstvu spravedlnosti. Dříve působil také jako radní v Hradci Králové.

JUDr. Pavel Staněk Foto: Poslanecká sněmovna ČR, Novinky
Pavel Staněk

Staněk se narodil 30. července 1973 v Havlíčkově Brodě, je absolventem Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Mezi roky 2001 a 2007 působil jako asistent předsedy soudu a tiskový mluvčí Krajského soudu v Hradci Králové. Od roku 2004 spoluvlastnil realitní kancelář FORTUNAE. V roce 2006 byl zvolen členem zastupitelstva a Rady města Hradec Králové. V zastupitelstvu byl do roku 2010.

Na sklonku roku 2009 se stal šéfem představenstva královéhradeckého fotbalového klubu.

Pro resort justice začal pracovat v roce 2006 nejprve v roli mluvčího. Pod vedením Jiřího Pospíšila se stal náměstkem a ve funkci vydržel i po nástupu úřednické vlády, kdy ministerstvo spravovala Daniela Kovářová. Funkci vykonával do roku 2010.

V parlamentu byl členem ústavně právního výboru. Zároveň byl ve stálé komisi pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

V roce 2013 kandidoval do Sněmovny jako lídr ODS v Královehradeckém kraji, ale nebyl zvolen.  Díky preferenčním hlasům ho přeskočil Ivan Adamec.

Je ženatý, má syna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků