Hlavní obsah
 

Vedra utnou v neděli bouřky

V závěru týdne zažijeme další tropickou epizodu, při níž se odpolední maxima budou šplhat ke 33 stupňům. Příliv teplého vzduchu ukončí v neděli vlnící se studená fronta, po jejímž přechodu se dočkáme i četnějších srážek. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Vedra utnou v neděli bouřky

Ve čtvrtek bude pokračovat převládající jasno až polojasno s nejvyššími teplotami mezi 25 až 29 stupni.

Velmi podobně bude i v pátek. Ráno teploty klesnou na 14 až 10 a odpoledne vystoupají na 26 až 30 stupňů. Chladněji bude na severovýchodě republiky, kde se nejvyšší teploty dostanou pouze na 21 až 25 stupňů.

V sobotu bude převážně skoro jasno až polojasno. Noční teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, nejvyšší denní teploty vystoupají na 28 až 32 stupňů,“ doplnila Honsová.

Jasno či polojasno bude pokračovat i v neděli. Během odpoledne však začne od západu přibývat oblačnosti a přidají se přeháňky a bouřky, které mohou být ojediněle i silné. Před přechodem fronty se teploty dostanou na 29 až 33 stupňů.

V pondělí bude převládat oblačno s deštěm či bouřkami. V noci teploty klesnou na 17 až 13 stupňů, přes den vystoupají na 20 až 24, na východě ještě na 26 až 30 stupňů.

Oblačné počasí s četnými přeháňkami bude pokračovat i v úterý, kdy se teploty dostanou na 18 až 22, na východě na 22 až 26 stupňů.

Další studená fronta by měla přes naše území přecházet ve středu, kdy bude zpočátku polojasno, později se od západu zatáhne a přidají se srážky. V noci teploty klesnou na 14 až 10, odpoledne vystoupají na 20 až 24 stupňů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků