Hlavní obsah
 

Sněhu se nedočkáme, přichází předjarní počasí

Přes jednoznačné údaje v kalendáři připomene počasí následujících dní spíše předjaří. O víkendu sice zahrozí mrznoucí srážky, ale příští týden se mají teploty vyšplhat až ke 12 stupňům Celsia. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Sněhu se nedočkáme, přichází předjarní počasí

Charakter počasí se v nejbližších dnech nebude lišit od těch minulých. Čtvrteční ranní zataženou oblohu s ojedinělými mlhami později vystřídá ubývání oblačnosti, mraků by však odpoledne mělo opět přibýt. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 0 až 4 stupňů Celsia.

Podobně má být i v pátek. Inverzní charakter počasí se projeví ojedinělým výskytem mrznoucích mlh a nízkou oblačností, během dne však dojde k jejímu ubývání až k jasné nebo polojasné obloze. Nízká oblačnost poté k večeru zasáhne hlavně Moravu a Slezsko.

Ráno a dopoledne budou v následujících dnech mlhy a nízká oblačnost. Ta se během dne většinou rozpustí. Ilustrační foto

Foto: Profimedia.cz

Ráno se teploty budou pohybovat v rozmezí –1 až –5 stupňů, při vyjasnění až –8. Může se objevit námraza. Odpoledne teploty dosáhnou 3 stupňů Celsia, při zmenšené oblačnosti nejvýše 5 stupňů.

O víkendu naše území zasáhne brázda nízkého tlaku vzduchu s frontální oblačností, obloha bude zatažená, na Moravě a ve Slezsku se objeví mlhy. V sobotu se během dne částečně vyjasní. Ranní teploty budou v rozmezí –1 a 1 stupně, při zmenšené oblačnosti ale až -8. Odpolední maxima dosáhnou –1 až 3 stupňů, při vyjasnění až 6 stupňů Celsia.

Také v neděli bude obloha zatažená, během dne se objeví dešťové přeháňky, v polohách nad 1000 metrů může slabě sněžit. Ranní teploty se budou pohybovat mezi 0 a –4 stupni s možným výskytem ledovky. Na Moravě může teplota spadnout až k –6. Přes den má být kolem 0 až 4 stupňů, při zmenšené oblačnosti až 6 stupňů.

Také v pondělí ráno spadnou teploty pod bod mrazu k minus 2, odpolední nepřesáhnou 8 nad nulou. Obloha bude zatažená, může se objevit déšť. Podobné počasí vydrží i v dalších dnech, v úterý ráno však teplota zůstane mezi nulou až 4 stupni, odpoledne pak může vystoupat až ke 12 stupňům Celsia. Také v dalších dnech zůstane přecházející studená fronta nevýrazná, středeční ranní maxima budou kolem nuly, odpolední pak nejvýše 8 stupňů. Příští týden by však ke slovu měl přijít čerstvý vítr o rychlosti až 70 km/h, který pocitovou teplotu sníží.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků