Hlavní obsah
 

Slunce si užijeme dosyta, pršet stále nebude

Závěr pracovního týdne bude teplý, během víkendu se však začne postupně ochlazovat a v úvodu příštího týdne bude počasí u nás ovlivňovat chladné severovýchodní proudění. Na výraznější srážky však zatím můžeme zapomenout. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Slunce si užijeme dosyta, pršet stále nebude

Zatímco do pátku bude počasí ovlivňovat teplý vzduch od západu, o víkendu se proudění změní na chladné severovýchodní.

Ve čtvrtek bude převážně jasno či polojasno s nejvyššími teplotami mezi 19 a 23 stupni.

Stejná odpolední maxima lze očekávat i v pátek. Opět bude převládat jasno až polojasno s ranními minimy mezi 7 a 3 stupni.

V sobotu bude opět jasno až polojasno, na jihozápadě může být oblačnosti více a objevit se mohou i přeháňky. Ráno teploty klesnou na 6 až 2 stupně, odpolední vystoupají na 15 až 19 stupňů,” uvedla Honsová.

Počasí s minimem oblačnosti vydrží i v neděli. Výjimkou bude sever území, kde se může vytvářet kupovitá oblačnost a může tam být až zataženo. Ráno teploty klesnou na 4 stupně až nulu, odpoledne vystoupají na 13 až 17 stupňů.

Jasno až polojasno bude dominovat i v pondělí, kdy by se ranní minima měla pohybovat v intervalu 2 a –2 stupňů, zatímco odpoledne by se rtuť teploměru mohla šplhat k 10 až 14 stupňům.

Výhled na úterý a středu slibuje i nadále zmenšenou oblačnost, ranní minima kolem nuly a odpolední teploty do 15 stupňů.

Mnoho lidí využívá teplé počasí k odpočinku v přírodě. Snímek byl pořízen 12. dubna 2020 v Praze-Modřanech.

Foto: Michaela Říhová, ČTK

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků