Hlavní obsah
Předpověď bouřek v noci ze středy na čtvrtek Foto: Windy

Přijdou další silné bouřky s krupobitím, varovali meteorologové

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval, že v úterý odpoledne a během noci na středu mohou část České republiky zasáhnout silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, krupobitím a poryvy větru.

Předpověď bouřek v noci ze středy na čtvrtek Foto: Windy
Přijdou další silné bouřky s krupobitím, varovali meteorologové

Během úterního odpoledne se mohou silné bouřky provázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 30 milimetrů, kroupami a větrem o rychlosti až 70 kilometrů v hodině ojediněle vyskytovat v Moravskoslezském a částech Olomouckého kraje.

Výstraha vstoupí v platnost v 15 hodin a skončit by měla ve 21.

Od úterních 22 hodin až do středečních 5.00 bude platit varování před silnými bouřkami na Vysočině, v Jihočeském, Jihomoravském a částech Středočeského a Plzeňského kraje.

Meteorologové tam očekávají „ojedinělý výskyt silných bouřek s přívalovými srážkami kolem 35 milimetrů, nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a s kroupami”.

Přívalové deště mohou krátkodobě rozvodnit menší toky a vítr může lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat i blesky a krupobití.

Podle výhledu se další silné bouřky dají očekávat i ve čtvrtek, případnou výstražnou informaci vydají meteorologové později.

V pondělí a noci na úterý bouřky zaměstnaly hasiče na mnoha místech Česka.

Výstraha ČHMÚ před předpokládanými bouřkami

Foto: ČHMÚ

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků