Hlavní obsah
Zvýšená hladina toků v Olomouckém kraji Foto: HZS OK/Twitter

Na Pardubicku hrozí extrémní nebezpečí záplav, varovali meteorologové

Okresy Chrudim, Pardubice a Moravská Třebová sužuje vytrvalý déšť, v jehož důsledku hrozí extrémní nebezpečí záplav. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zvýšená hladina toků v Olomouckém kraji Foto: HZS OK/Twitter
Na Pardubicku hrozí extrémní nebezpečí záplav, varovali meteorologové

Toky v povodí Novohradky, Dolní Chrudimky a Jevíčky dosáhly už nejvyššího, třetího stupně povodňové aktivity (SPA). Druhého stupně SPA mohou dosáhnout i řeky, které odvodňují Jeseníky a Orlické hory.

Upozornění na nejvyšší nebezpečí povodní platí pro Chrudimsko a Pardubicko do úterního poledne, v okrese Moravská Třebová do úterního odpoledne. Podle meteorologů voda může zatopit níže položená místa a silnice, v podmáčených oblastech hrozí také pády stromů.

Z břehů se může vlivem deště vylévat do úterního poledne také voda z řek na severu Královéhradeckého, Moravskoslezského a Olomouckého kraje a na jihu Pardubického kraje a východě Vysočiny.

Kvůli doznávajícím srážkám se na první, případně druhý povodňový stupeň dostanou i řeky odvodňující východ Šumavy a Novohradské hory, uvedli meteorologové. Ve východní části Česka má podle nich vydatně pršet do úterního odpoledne, později odpoledne by měl déšť od západu ustávat.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků