Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Rudolf Voleman, Právo

Meteorologové varují před silným větrem

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) doplnil nyní platnou výstrahu před sněžením a ledovkou o varování před silným větrem. Ten bude hrozit od pátku až do pondělí. Na horách může dosahovat rychlosti až 110 kilometrů v hodině.

Ilustrační foto Foto: Rudolf Voleman, Právo
Meteorologové varují před silným větrem

Silný jihovýchodní vítr bude mít podle meteorologů v nárazech rychlost kolem 70 kilometrů v hodině v nížinách a kolem 110 kilometrů v hodině v horských oblastech.

Výstraha platí pro většinu České republiky s výjimkou Prahy, Karlovarského a Plzeňského kraje. V případě Ústeckého, Středočeského, Libereckého a Jihočeského kraje se varování vztahuje pouze na některé okresy.

V platnost vstoupí o čtvrteční půlnoci, pouze v případě středních a jižních Čech posunuli meteorologové začátek až na pátečních 21:00.

Až do čtvrtečních 22:00 platí už dříve vydané varování před sněžením. Podle meteorologů by mohlo napadnout až 15 centimetrů sněhu. Do půlnoci pak platí výstraha před ledovkou.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků