Hlavní obsah
 

Lyžaři se na velké změny počasí nemohou těšit

Počasí v následujících čtyřech týdnech se výrazně nezmění a podle sobotního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu bude teplotně i srážkově průměrné. Pro lyžaře to není dobrá zpráva, zvláště, když bude následující týden teplotně nadprůměrný a v jeho polovině bude za inverze na horách až osm stupňů.

 
Lyžaři se na velké změny počasí nemohou těšit

Příští týden bude se 70procnetní pravděpodobností teplotně mírně nadprůměrný, minimální noční teploty budou mezi mínus čtyřmi až plus jedním stupněm, denní pak mezi jedním a šesti stupni. V noci na sobotu pak teploty neklesnou pod bod mrazu. Navíc nemají být celý týden žádné srážky, napadnout mají jen tři milimetry.

Další týdny už budou teplotně průměrné, nejchladnější bude období na přelomu ledna a února, kdy se noční teploty budou pohybovat kolem minus čtyř stupňů a denní jen okolo jednoho stupně nad nulou. Postupně bude přibývat srážek až na osm milimetrů za týden.

Průměrná teplota od 13. ledna do 9. února je v ČR -1,1 stupně, nejnižší -9,5 stupně panovala v roce 1963, nejvyšší pak v roce 2002, kdy činila 3,8 stupně.
Obvykle v daném období napadne 26 až 44 mm srážek, ale roce 1989 to byly jen dva mm, naopak v roce 1983 73 mm.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků