Hlavní obsah
 

Listopadová šeď bude pokračovat, po víkendu se výrazně ochladí

Chladné a mlhavé počasí bude pokračovat i v dalších dnech. Během víkendu pronikne na naše území chladnější vzduch od severu až severovýchodu a v úvodu příštího týdne by se měly nejvyšší denní teploty pohybovat nejvýše kolem nuly. Novinkám to sdělila Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

 
Listopadová šeď bude pokračovat, po víkendu se výrazně ochladí

„I nadále musíme počítat po ránu s mrznoucími mlhami, s námrazou, při mrznoucích srážkách s tvorbou ledovky a od středních poloh by nás neměly překvapit ani sněhové vločky. Jedná se o klasické počasí tzv. kateřinského chladna,” popsala Honsová vývoj počasí.

S nízkou oblačností a místy rovněž mrznoucími mlhami musíme počítat již ve čtvrtek, byť ojediněle se může během dne i vyjasnit. Přes den se teploty dostanou na 0 až 4 °C, při zmenšené oblačnosti až na 6 °C.

Mlhavé bude i páteční ráno. Převládat bude nízká oblačnost, místy se na severu objeví mrholení či slabé sněžení.  Jinde se naopak může oblačnost protrhat. Noční minima klesnou na 2 až –2 °C, při vyjasnění až na –6 °C. Přes den se teploty dostanou na 0 až 4 °C. Tam, kde bude oblačnosti méně, se teploty dostanou až na 8 °C.

V sobotu bude zataženo s nízkou oblačností, či mlhavo. Místy se objeví mrholení nebo slabý déšť, který bude místy i mrznoucí,” uvedla Honsová, podle níž v noci klesnou teploty na 3 až –1 °C, při vyjasnění až na  3 °C. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 0 až 4 °C.

Neděle nabídne zprvu převládající zataženo s nízkou oblačností a nočními teplotami mezi 0 a –4 , při vyjasnění až –6 °C. Přes den se postupně dočkáme jasné až polojasné oblohy a teplot mezi 0 a 4 °C.

V pondělí bude zpočátku oblačno až zataženo s nočními teplotami mezi –4 až –8 °C. Přes den by mělo být oblačnosti méně, nejvyšší teploty se dostanou na –4 až 0 °C.

Úterní mlhavé ráno s minimy mezi –4 až –8 °C vystřídá přes den jasno až polojasno s teplotami od –4 do 0 °C.

Ve středu by mělo být oblačno až polojasno, na východě republiky se místy objeví sněžení či sněhové přeháňky. V noci teploty klesnou na –2 až –6 °C, přes den se dostanou na –2 až 2 °C, přičemž na východě to může být až 6 °C.

Foto: Dana Kysučanová, Novinky

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků