Hlavní obsah
Předpověď předpokládaných bouřek a srážek ve středu 7. srpna v 17 hod. Foto: Windy

Do Evropy v noci vtrhnou extrémně silné bouře, proženou se ve třech vlnách

Kroupy v průměru pět centimetrů, prudké lijáky a vítr, který v nárazech dosáhne rychlosti 110 km/h, přinese do Francie, Švýcarska a Německa tlaková níže Xavier, varuje německá meteorologická služba. Ve Francii a Švýcarsku udeří už v úterý navečer, poté se přesune do Německa. V Česku se projeví bouřkami ve středu odpoledne.

Předpověď předpokládaných bouřek a srážek ve středu 7. srpna v 17 hod. Foto: Windy
Do Evropy v noci vtrhnou extrémně silné bouře, proženou se ve třech vlnách

Německá meteorologická služba varuje, že Německo v noci na středu postihnou tři za sebou jdoucí extrémně silně bouřky.

Ve Francii se nejsilnější bouřky očekávají na východě země. Doprovázet je budou přívalové deště s krupobitím. Podobná situace bude panovat také ve Švýcarsku.

Nejpostiženějšími oblastmi v Německu budou Bavorsko a Hesensko. Bouře doprovodí lijáky a hrozí lokální rozvodnění některých toků. Vzhledem k extrémně silnému větru se budou lámat stromy a hrozí i stržení střech.

Velmi nebezpečná situace by měla nastat na jih od Mohuče, kde se střetne chladný a horký vzduch, varují meteorologové.

Ve středu ráno budou bouře postupovat celým Německem a po celý den by mělo vytrvale pršet. Nejvíce opět na jihu, pršet by mělo ale i na pobřeží Baltského moře.

V Česku déšť

„Zvlněná studená fronta, která přináší bouřkovou oblačnost do západní Evropy, postoupí během úterního večera až na naše území a během středy bude jen pozvolna postupovat přes Česko dále k východu,“ uvedla meteoroložka Dagmar Honsová.

Ve středu odpoledne tak v Česku bude na většině území pršet a místy se objeví bouřky. Ojediněle budou i velmi silné, tedy doprovázené přívalovým deštěm o intenzitě kolem 40 mm a nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h.

Po zbytek týdne by se mělo počasí uklidnit. Nová studená fronta by měla střední Evropu zasáhnout od západu na konci tohoto týdne.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků