Hlavní obsah
 

Čeká nás řada slunečných dní

Malá oblačnost, příjemné teploty. Česko čeká zatím nejdelší řada slunečných dní beze srážek od začátku astronomického léta. Novinkám to sdělila meteoroložka Dagmar Honsová.

 
Čeká nás řada slunečných dní

„Počasí u nás bude nejméně týden pod vlivem oblasti vysokého tlaku vzduchu, která bude zaručovat jen malou oblačnost a příjemné teploty, které budou atakovat letní hranici, tj. 25 °C. Rána už ale budou relativně chladná – teploty v minimech budou většinou klesat pod 10 °C,“ uvedla Honsová. Podle ní je třeba počítat také s výskytem mlh nebo nízké oblačnosti, která bude ovlivňovat dohlednost.

Ve čtvrtek lze očekávat jasno až polojasno, na horách přechodně oblačno či ojedinělé přeháňky. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 19 a 23 stupni Celsia.

Také v pátek bude jasno až polojasno, na horách až oblačno. Ranní teploty se budou pohybovat v intervalu 10 až 6 stupňů, odpolední 21 až 25 stupňů.

Rovněž v sobotu zůstane obloha jasná až polojasná, na horách ojediněle oblačná. Ráno čekejme teploty mezi 9 až 5 stupni, odpoledne mezi 20 až 24 stupni.

Ani v neděli se charakter počasí nezmění, ráno mohou teploty dosáhnout maximálně 9 stupňů, odpoledne 23. Ráno se mohou vyskytnout mlhy nebo nízká oblačnost.

Obdobný ráz počasí vydrží i na začátku příštího týdne, od pondělí do středy mají být ranní teploty mezi 11 až 6 stupni, odpolední do 24.

Co znamená „ojediněle“ nebo „místy“
:: Beze zmínky - jev se nečeká, nebo max. na 4 % území
:: Ojediněle - jev zasáhne 5 % až 29 % území, tedy méně než třetinu
:: Místy - jev se vyskytne na 30 % až 69 % území, tedy zhruba na polovině
:: Na většině území - jev se očekává na více než 50 % území, tedy na více než polovině
:: Bez specifikace - pokud meteorolog řekne „bude sněžit“ bez upřesnění četnosti, znamená to, že se jev se očekává na více než 70 % území, tedy skoro všude.
:: Jasno - obloha je zcela bez mraků
:: Skoro jasno - 1 až 2 osminy mraků, většina oblohy bez oblačnosti
:: Polojasno - 3 až 4 osminy mraků, zakryta je polovina oblohy
:: Oblačno - 5 až 6 osmin mraků, většina oblohy je zakryta
:: Skoro zataženo - 6 až 7 osmin mraků, obloha je téměř zakrytá
:: Zataženo - 8 osmin mraků, obloha není přes mraky vůbec vidět

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků