Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Bude chladno a sníh se objeví i v nižších polohách

Následujících 30 dní přinese podle dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) postupné ochlazování. Jako celek by mělo být období od 11. listopadu do 8. prosince teplotně průměrné až slabě nadprůměrné.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Bude chladno a sníh se objeví i v nižších polohách

„První týden bude teplotně průměrný, minimální noční teploty se budou pohybovat většinou kolem 3 stupňů, ale v noci na pondělí a na pátek klesnou na 2 až -3 stupně,” uvádí výhled.

Pondělní ráno mohou poznamenat i klouzající silnice, neboť v západní polovině republiky meteorologové varovali před námrazou.

Po celý týden se budou odpolední maxima pohybovat jen do 10 stupňů. Nejchladněji by mělo být ve čtvrtek, kdy by mohly teploty kolísat od 2 do 6 stupňů, přičemž sněhové srážky by se mohly objevovat již od poloh nad 400 metrů.

„Další týdny období budou teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. Relativně nejchladnějším bude pravděpodobně první prosincový týden (od 2. do 8. prosince) s týdenním průměrem nejnižších nočních teplot kolem -1 stupně a týdenním průměrem nejvyšších denních teplot kolem 3 stupňů,” uvedli meteorologové.

Druhý týden bude bohatý na srážky, meteorologové očekávají, že by mohlo spadnout v průměru kolem 20 milimetrů. Ostatní týdny budou srážkově průměrné či nadprůměrné.

Průměrná teplota v tomto období je 1,7 stupně, průměrný srážkový úhrn kolísá v intervalu 31 až 50 milimetrů.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků