Hlavní obsah
 

Během bouřek ve Zlíně napršelo přes 80 milimetrů srážek

Během pondělních silných bouřek napršelo ve Zlíně přes 80 milimetrů srážek. Přívalové deště, které rozvodnily menší toky a zatopily sklepy či níže položená místa, se však vyskytovaly i na Náchodsku a na Jablunkovsku.

 
Během bouřek ve Zlíně napršelo přes 80 milimetrů srážek

Ve Zlíně spadlo během 24 hodin 83,6 milimetru. V Polici nad Metují naměřili meteorologové 58,9 milimetru a v Návsí u Jablunkova napršelo 33,4 milimetru.

Na Zlínsku i Náchodsku měli hasiči plné ruce práce při odčerpávání vody, úklidu zatopených komunikací i vyprošťování utopených vozů.

„Máme opět vytopenou část obce, během dvou měsíců už popáté,“ citovala ČTK starostu České Metuje Josefa Cibulku, podle něhož je na vině špatné hospodaření zemědělců.

🛰Pohled z družice MSG na včerejší bouřkový systém na východě území, kde na Zlínsko spadlo v přívalovém dešti 💦82 mm srážek.

Zveřejnil(a) Český hydrometeorologický ústav dne Pondělí 26. srpna 2019

„Nad obcí máme velké pole, které není rozdělené příkopy, mezemi, ničím. Když přijde déšť, voda se soustředí do takového trychtýře, který ústí mezi domy, a voda pak vytéká až na komunikaci,“ řekl Cibulka.

Kombinace radarového odhadu a pozemních srážkoměrů v pondělí 27. srpna během 24 hodin

Foto: Český hydrometeorologický ústav

V sousedním Žďáru nad Metují voda vyplavila deset domů.  „Během krátké doby spadlo velké množství vody, nikdo to tady za posledních 50 let nepamatuje,“ řekl ČTK starosta Pavel Šubíř.

Dlouhodobou předpověď najdete na Počasí od Seznamu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků