Hlavní obsah
Foto: Zdeněk Němec

Evropskou školu v Bruselu zamořily blechy

Jedna z tzv. evropských škol v Bruselu bojuje s nezvyklým problémem: s přemnoženými blechami. Kvůli kousavému hmyzu už musely být uzavřeny dvě třídy. O kuriózním případu informuje v úterý týdeník European Voice.

Foto: Zdeněk Němec
Evropskou školu v Bruselu zamořily blechy

"Zdá se, že se k nám dostalo nějaké zvíře, nejspíš liška, a zanechalo po sobě blechy," řekla periodiku Adrienne Businarová, ředitelka pro předškolní sekci a první stupeň. "Chci ujistit rodiče, že se problémem naléhavě zabýváme."

V Bruselu jsou tři "evropské školy", kde se vzdělávají děti eurokratů a diplomatů. Ta postižená leží ve čtvrti Ixelles na okraji parku a zahrnuje i malou českou sekci. Instituci navštěvuje 2800 děti od tří do osmnácti let.

List citoval nejmenované rodiče, podle nichž bleší epidemie nevypukla poprvé. Prostředek používaný při dezinfekci zablešených tříd prý není účinný. Rozesílané e- maily dokonce vyzývající k bojkotu luxusního vzdělávacího zařízení, dokud kousavý hmyz nezmizí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků