Hlavní obsah
Vyprošťování krávy ze sklepa. Foto: HZS Zlínského kraje

Buttiglione: předseda frakce Zelených v EP je pedofil

Italský ministr pro evropské záležitosti Rocco Buttiglione označil za pedofila předsedu frakce Zelených v Evropského parlamentu (EP) Daniela Cohna-Bendita. Právě on totiž patřil při debatě o Buttiglioneho nominaci do Evropské komise (EK) k největším kritikům tohoto konzervativního katolíka.

Vyprošťování krávy ze sklepa. Foto: HZS Zlínského kraje
Buttiglione: předseda frakce Zelených v EP je pedofil

Na schůzce v jihoitalské Bari Buttiglione prohlásil, že "pedofil vyhnal z Evropské komise křesťana" a dodal, že má na mysli Cohna-Bendita.

Ten na dálku opáčil, že Buttiglione "by se měl trochu více prospat a mlčet". 

"Měl by rezignovat, je to sprosťák," řekla pro rozhlasovou stanici GRT Monica Frassoniová, spolupředsedkyně Zelených v Evropském parlamentu.

Buttiglione založil své tvrzení na obsahu knihy Cohna- Bendita, který napsal, že děti a dokonce i ty nejmenší mají vlastní sexualitu.

Cohn-Bendit uvedl, že jde o výrok z knihy vydané v roce 1975 a znovu propírané v roce 2001. Tento výrok byl podle něho poplatný době "protiburžoazního provokování" sedmdesátých let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků