Hlavní obsah
Carl Ruiz zemřel ve věku 44 let. Foto: Twitter Carla Ruize

Zemřel guru kubánské kuchyně, bylo mu 44 let

Ve věku 44 let zemřel známý americko-kubánský šéfkuchař Carl Ruiz. O jeho úmrtí informovala v neděli na sociálních sítích newyorská restaurace La Cubana, jejímž byl Ruiz majitelem a šéfkuchařem. Přízeň si Ruiz získal mimo jiné i u televizních diváků, když se objevoval na obrazovkách v kulinářských pořadech.

Carl Ruiz zemřel ve věku 44 let. Foto: Twitter Carla Ruize
Zemřel guru kubánské kuchyně, bylo mu 44 let

Ruiz se dostal do povědomí zejména díky televiznímu kanálu The Food Network, kde účinkoval v několika pořadech. Co bylo příčinou smrti teprve 44letého muže, restaurace oficiálně nezveřejnila, podle blízkých přátel však šéfkuchaře ve spánku postihla srdeční příhoda.

Kromě televizních pořadů vystupoval i ve vlastní rádiové show, videa natáčel i pro svůj youtubový kanál, kde hodnotil řetězce s rychlým občerstvením. Se svojí bývalou manželkou vlastnil v New Jersey italskou restauraci, zkušenosti však sbíral v podnicích po celém světě. V červnu letošního roku v New Yorku otevřel restauraci La Cubana, která odkazovala na jeho kubánský původ, na nějž byl patřičně hrdý.

„Jeho humor byl nakažlivý a neměl hranice. Snažil se život žít naplno a vařil stejně tak. Jeho hlavní ingrediencí byl tanec. V restauraci každou noc hrdě vzdával hold svojí kultuře a kubánským kořenům. Jeho odkaz tady v La Cubaně bude žít nadále. Doufáme, že na nás budeš hrdý, Carlito!” uvedla mimo jiné restaurace v emotivním příspěvku.

Restaurace v prohlášení rovněž informovala, že na počest šéfkuchaře vznikne nadace The Carl Ruiz Scholarship, která bude podporovat začínající kuchaře.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků