Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Za večer ji nevypijete, větší neuvidíte. Lahev whisky je jedinečný kus

Vysoká je metr a půl a její obsah je 105 litrů. Řeč je o obří lahvi whisky, která se v aukci prodala za 15 tisíc dolarů, tedy v přepočtu zhruba 340 tisíc korun. Čtrnáctiletá skotská je díky svým rozměrům považována za největší lahev single malt whisky na světě.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Za večer ji nevypijete, větší neuvidíte. Lahev whisky je jedinečný kus

Lahev skotské single malt whisky Tomintoul, která je považována za největší lahev svého druhu na světě, se prodala ve speciální vánoční aukci. Nový majitel nedělní aukci vyhrál s nabídkou 15 tisíc dolarů (340 tisíc korun), což však v průměru na jeden litr whisky činí v přepočtu asi 3200 korun, což z lahve rozhodně nedělá cenového šampiona.

Metr a půl vysoká lahev s dvaceticentimetrovým korkem byla naplněna 46procentní whisky v roce 2009. O správné naplnění se staral tým 14 odborníků, kteří museli zhotovit také nadměrnou etiketu.

„Občas se objeví možnost sehnat skutečně jedinečnou lahev whisky a tohle je právě jeden z takových případů,“ uvedl ředitel aukční síně Just Whisky Graham Crane.

„Doufáme, že majitel najde pro tak velkou lahev vhodné místo, ať už si ji nechá k oslavě nového desetiletí, nebo ji věnuje jako vánoční dárek,“ dodal Crane.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků