Hlavní obsah
 

V Jekatěrinburgu vaří pivo za zvuku fotbalových písní

V ruském Jekatěrinburgu se během letošního mistrovství světa ve fotbale odehrají celkem čtyři zápasy a jeden ze zdejších pivovarů vytvořil na každý z nich speciální pivo. Nejsou to ale piva ledajaká, během vaření zlatavého moku byly nahlas pouštěny známé fotbalové písně, které podle tamního sládka prostoupily do jeho molekul a daly mu zvláštní charakter.

 
V Jekatěrinburgu vaří pivo za zvuku fotbalových písní

S jedinečným fotbalovým nápadem přišel malý pivovar s názvem Melody Brew. Fanoušci jistě ocení originální příchuť piva na každý jednotlivý zápas a také etiketu na láhvi, na níž jsou vyobrazeny vlajky obou mužstev a volný prostor pro připsání konečného skóre.

Přidanou hodnotou je pak skutečnost, že byl zlatavý mok uvařen za zvuku známých fotbalových písní.

„Vyhledali jsme hymny všech mistrovství světa včetně těch z třicátých let. Nakonec jsme udělali výběr, který jsme nahlas pouštěli během všech šesti dnů, kdy jsme pivo vařili. Byla to legrace,“ popsal proceduru sládek Alexei Saburov.

Celkem nechal uvařit šest tisíc litrů piva - dva tisíce na zápas mezi Egyptem a Uruguayí, stejné množství na souboj mezi Mexikem a Švédskem a po tisíci na klání Francie versus Peru a Japonsko proti Senegalu.

„Myslím, že když hraje hudba, na vodní molekuly se naváže hudební energie a dá pivu zvláštní charakter,“ vysvětlil Saburov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků