Hlavní obsah
Nejvíce ocenění si ze soutěže odnesl Zámecký pivovar Frýdlant. Foto: archiv pořadatele

V degustační soutěži minipivovarů uspěl Zámecký pivovar Frýdlant

V sobotu se na Zvíkově konal již 11. ročník Jarní ceny českých sládků. Jedná se o největší degustační soutěž piv z minipivovarů ve střední Evropě. Letos se stal nejúspěšnějším účastníkem Zámecký pivovar Frýdlant.

Nejvíce ocenění si ze soutěže odnesl Zámecký pivovar Frýdlant. Foto: archiv pořadatele
V degustační soutěži minipivovarů uspěl Zámecký pivovar Frýdlant

V soutěži se degustovalo celkem 614 vzorků ze 142 pivovarů. Hodnotilo se 15 kategorií, přičemž není překvapením, že nejpočetnější byla kategorie Český světlý ležák se 135 vzorky.

Na druhém místě následovaly s 64 vzorky piva typu Indian Pale Ale (IPA), což potvrzuje rostoucí oblibu tohoto typu, který byste před takovými deseti lety našli na čepu v českých hospodách opravdu málokde.

Sládka těší ocenění pro pivo z nové technologie

Z přihlášených pivovarů získal v letošním ročníku nejvíce bodů Zámecký pivovar Frýdlant, který se svým stoutem ovládl kategorii Speciální piva silná a na stupně vítězů to dotáhla ještě další tři jeho piva.

„Je to pro nás úžasné a jsme nadšení, že tři roky od vzniku našeho pivovaru získáváme více a více cen. Nejvíce nás těší, že jedním z oceněných piv je pivo z nové velké technologie," uvedl pro Novinky sládek Zámeckého pivovaru Frýdlant Pavel Palouš.

Jarní cena českých sládků, kterou pořádá Českomoravský svaz minipivovarů, je určena pro minipivovary a výzkumné a školní pivovary. Od svého počátku se výrazně rozrostla, prvního ročníku se účastnilo jen 27 pivovarů, které tehdy dodaly 40 vzorků piva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků