Hlavní obsah
Nejdražší milkshake vytvořil Joe Calderone. Foto: Profimedia.cz

Nejdražší mléčný koktejl světa obsahuje suroviny z několika světadílů

Jedna z newyorských restaurací se může pochlubit mléčným koktejlem, který je podle zástupců Guinnessovy knihy rekordů nejdražší na světě. Servírován je ve speciální sklenici pokryté křišťály a obsahuje mimo jiné zmrzlinu z ostrova Tahiti či vanilku z Madagaskaru. Mléčný nápoj vyjde v přepočtu na zhruba 2200 korun.

Nejdražší milkshake vytvořil Joe Calderone. Foto: Profimedia.cz
Nejdražší mléčný koktejl světa obsahuje suroviny z několika světadílů

Pochoutka s názvem LUXE Milkshake je dílem newyorské restaurace Serendipity 3, která je podobně výstředními pokrmy vyhlášená. V minulosti tamní kuchaři vytvořili také například nejdražší grilovaný sýr či párek v rohlíku.

Na první pohled zaujme už samotná sklenice, v níž je mléčný nápoj servírován. Na zakázku vyrobené sklo je totiž pokryto třemi tisíci křišťály od společnosti Swarovski.

Most Expensive Milkshake

The world's most expensive milkshake is served at Serendipity 3 in New York. Chef Joe Calderone showed us how he makes the $100 LUXE 🤑🥤 www.bit.ly/GWR-Milkshake

Uverejnil používateľ Guinness World Records Nedeľa 24. jún 2018

Samotný nápoj je tvořen z kravského mléka z ostrova Jersey, vanilkové zmrzliny z Tahiti, smetany z anglického Devonshire v Devonu a vanilky z Madagaskaru.

Ozdoben je pak šlehačkou, která je politá sirupem a karamelovou polevou a pokrytá 23karátovým jedlým zlatem. Nechybí samozřejmě ani třešnička, která byla pro změnu vypěstována v Itálii.

Introducing the Guinness World Records Most Expensive Milkshake - this luxurious concoction is served in a custom...

Uverejnil používateľ Swarovski Crystals Streda 20. jún 2018

„Je pro mě velkým potěšením a poctou být oceněn Guinnessovou knihou rekordů za nejdražší milkshake. Jsem nadšený, že tento úspěch mohu přidat do našeho stále rostoucího seznamu rekordních pokrmů,“ svěřil se serveru Luxury Launches tvůrce mléčného nápoje Joe Calderone.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků