Hlavní obsah
Tak vypadá nejdražší párek v rohlíku na světě. Foto: Profimedia.cz

Nejdražší hot dog světa vyjde dráž než večeře v luxusní restauraci

Restaurace po celém světě často nevědí, jak na sebe mediálně upozornit. Výborné pokrmy dokážou připravit tisíce či milióny konkurenčních podniků, a když už nelze dál zlepšit kvalitu, je možné působit na kvantitu. Váhu, objem či cenu. Dobře to vědí také provozovatelé restaurace Dougie Dog v kanadském Vancouveru.

Tak vypadá nejdražší párek v rohlíku na světě. Foto: Profimedia.cz
Nejdražší hot dog světa vyjde dráž než večeře v luxusní restauraci

V kanadské restauraci podávají výtečné párky v rohlíku. A rozhodli se nabízet i ten nejdražší na světě. Aby si udělali reklamu. Jedna porce vyjde v přepočtu na dva tisíce korun.

A co na obyčejném masu ve střívku zalitém kečupem se zeleninovou oblohou ve velké žemli tolik stojí?

Uzenina je vyrobena z hovězího kobe, obložena masem z humra a zalita vzácným koňakem Louis XIII, olivovým či lanýžovým olejem. Takže cena jedné porce vyjde v přepočtu na více než dva tisíce korun. V podniku Dougie Dog se objednává jako specialita Dragon Dog (Dračí párek) a podle Guinnessovy knihy světových rekordů je to nejdražší hot dog na planetě Zemi.

„Chtěl jsem vytvořit něco nadmíru chutného, ale také drahého, přitom zachovat podstatu tradičního párku v rohlíku,“ uvedl majitel podniku Dougie Luv v rozhovoru pro New York Daily News.

Dragon Dog je nutné objednat minimálně dvanáct hodin dopředu. Od ledna 2012 si ho objednalo už 1090 zákazníků podniku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků