Hlavní obsah
Kávovar zaujme na první pohled. Foto: Hammacher Schlemmer

Na kávu si počkáte hodiny, kávovar s ledovou vodou však zajistí její přirozenou chuť

Ačkoli na první pohled připomíná spíše přístroj pro chemické experimenty, jedná se o kávovar jednoho z amerických výrobců. Ten láká na přirozenou chuť kávy, které údajně docílí díky ledové vodě. Kávovar stojí 1950 dolarů (asi 43 tisíc korun) a oblíbený nápoj vyrobí za 8 až 16 hodin, píše server Luxury Launches.

Kávovar zaujme na první pohled. Foto: Hammacher Schlemmer
Na kávu si počkáte hodiny, kávovar s ledovou vodou však zajistí její přirozenou chuť

Kávovar s názvem Slow Drip Cold Coffee Brewer je dílem americké společnosti Hammacher Schlemmer, která se nechala inspirovat v Japonsku, kde se podobně fungující kávovary těší velké oblibě.

„Ledová voda v třílitrové skleněné nádobě teče do dvou trysek s kohoutky, které umožňují nastavit rychlost odkapávání na 8 až 16 hodin - čím nižší je rychlost, tím silnější je koncentrace kávy. Ve vrchní části každé nádoby je umístěná namletá káva ve vyměnitelném bavlněném filtru,“ vysvětluje výrobce funkčnost kávovaru na svém webu.

Na naplnění láhví kávou si počkáte několik hodin.

Foto: Hammacher Schlemmer

Kávovary připravující kávu prostřednictvím ledové vody namísto vroucí jsou podle serveru Luxury Launches považovány za kvalitnější. Ledová voda prý totiž zajistí daleko přirozenější chuť kávy. Připravená káva vydrží v lednici po dobu jednoho týdne.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků