Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Kutil sestrojil opravdový světelný meč, kovová překážka není problém

Pokud patříte mezi fanoušky série Star Wars, pak se vám jistě bude líbit replika světelného meče, kterou vyrobil známý kanadský kutil James Hobson. A že nejde o ledajakou srandičku, potvrzuje fakt, že meč se dokáže zahřát na 2200 stupňů Celsia, uvádí Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Kutil sestrojil opravdový světelný meč, kovová překážka není problém

Hobson je kutil tělem i duší, jeho zálibou jsou pak hlavně sci-fi filmy. A taková kombinace nutně musí znamenat, že pod jeho rukama vznikají neotřelé vynálezy. Tím posledním je skutečný světelný meč, který dokáže přeříznout kov.

Z plynové nádoby na zádech proudí plyn do meče, kde dosahuje teploty až 2200 stupňů Celsia. Díky ovládání přívodu plynu si může Hobson zapínat a vypínat meč podle potřeby.

Pokud by vám přišla obyčejná barva příliš fádní, dokáže ji kutil vylepšit přidáním chemických látek. Rázem má tak plamen červenou, modrou, nebo zelenou barvu. A kromě velmi efektního vzezření dokáže meč páchat i skutečné škody. Přeříznout kovový plát není žádný problém.

Hobson, který prezentuje svoje kutilství na svém youtubovém kanále, dokázal v minulosti sestrojit třeba exoskelet. S jeho pomocí zvedne i auto. Vystudovaný inženýr původně pracoval jako designér a vyvíjel nové produkty, s tím už však skončil a založil vlastní firmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků