Hlavní obsah
Účesu se přezdívá také Vpředu byznys, vzadu party. Foto: Profimedia.cz

Krásný byznys, ještě lepší party. Tohle je šampion mezi mullety

Ikonický účes mullet, jehož vyznavači hrdě nosí na zátylku rozevláté kadeře, kdežto na přední části hlavy jsou vlasy svědomitě upraveny, má svého šampiona. V Austrálii se jím stal jednatřicetiletý Brit Rob Ayton.

Účesu se přezdívá také Vpředu byznys, vzadu party. Foto: Profimedia.cz
Krásný byznys, ještě lepší party. Tohle je šampion mezi mullety

Účes, který byl na ulicích viděn zejména v osmdesátých a devadesátých letech minulého století, si svoje místo ve společnosti stále najde. Jeho vyznavači pořádají speciální festival v Belgii nebo třeba právě proběhlý šampionát v australském Kurri Kurri.

Klání o nejlepšího „mulleta” tentokrát ovládl Rob Ayton, jednatřicetiletý grafik z Velké Británie. Ten si prvního mulleta nechal z legrace narůst před třemi lety. Za tu dobu však v lehce bizarním stylu našel zalíbení a stal se oficiálním šampionem.

Ayton zvítězil v mezinárodní konkurenci.

Foto: Profimedia.cz

„Původně jsem sem přijel na skateboardový závod a odjíždím jako mezinárodní šampion mezi mullety,” vysvětluje Ayton, jenž vysvětluje, že kromě častých posměšků se musí vypořádat s náročnou péčí o vlastní kadeře.

„Často se setkávám s názorem, že vypadám jako pornoherec z osmdesátých let,” říká muž, jehož tvář zdobí také zastřižený knírek.

„Za ty tři roky jsem v účesu našel zalíbení a nyní je to pro mě něco jako posvátná věc,” dodává vítěz.

Každoroční soutěž se koná hned v několika kategoriích. Namátkou vyberme třeba „retro”, „extrémní” nebo „každodenní”.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků