Hlavní obsah
Double Donut Burger Foto: Hungry Horse Pub

Koblihový burger má tolik kalorií, kolik by měla pozřít dospělá žena za den

Hrozivých 1996 kalorií, 53 gramů nasycených tuků a 8,2 gramu soli obsahuje hamburger nesoucí jasný a výstižný název Double Donut Burger, který umístil do nabídky britský fast-foodový řetězec Hungry Horse pub, který má po zemi 220 poboček. Kritici jej však přejmenovali na infarktový hamburger a řetězec za něj tvrdě odsoudili.

Double Donut Burger Foto: Hungry Horse Pub
Koblihový burger má tolik kalorií, kolik by měla pozřít dospělá žena za den

Hamburger se skládá ze dvou plátků hovězího masa, na kterých je rozpuštěný sýr. Dále jsou uvnitř čtyři plátky uzené slaniny, barbecue omáčka a vše obklopují dvě cukrem polévané koblihy. Podle všeho jde o nejnezdravější jídlo, které kdy ve Velké Británii nějaký z fast-foodových řetězců umístil do prodeje. Kritikům pak vadí zejména to, že se tento řetězec označuje za ideální místo pro rodiny s dětmi.

Kalorií má burger tolik, že by dospělá žena správně vyjma tohoto burgeru v daný den už neměla sníst nic jiného. Třiapadesát gramů nasycených tuků je pak značně nad doporučeným denním příjmem žen (20 gramů) i mužů (30 gramů). I soli je v něm s hodnotou 8,2 gramu pro dospělého člověka více, než by měl za den zkonzumovat.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

A pokud by si člověk snad chtěl k burgeru objednat ještě hranolky a jako dezert speciální cheesecake, kalorická kalkulačka se zastaví na čísle 3287, což je dávka, kterou si může dovolit tak maximálně manuálně pracující muž.

Infarkt na talíři

„Je to prostě absurdní a nezodpovědné. Nechci nikomu kazit radost, ale proč je takové jídlo vůbec dostupné? Tenhle hamburger představuje doslova infarkt na talíři,” pohoršovala se nad novým burgerem výživová poradkyně Mel Wakemanová a dodala, že by člověk potřeboval běžet bez ustání zhruba tak tři hodiny, aby si mohl dovolit tento burger bez větších výčitek sníst.

Jenže mluvčí řetězce Steve Jebson v nové pochoutce nic špatného nespatřuje. „Naše menu obsahuje nízkokalorické laskominy stejně tak jako podobné speciality, které si může náš zákazník čas od času dopřát.”

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků