Hlavní obsah
Tim Cook Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Jsem homosexuál a jsem na to hrdý, oznámil šéf Applu Tim Cook

Šéf společnosti Apple Tim Cook oficiálně oznámil, že je homosexuál, a prohlásil, že je na to hrdý. Napsal to ve sloupku pro týdeník Bloomberg Businessweek a zároveň vyjádřil přesvědčení, že by jeho oznámení mohlo pomoct dalším gayům.

Tim Cook Foto: Lucy Nicholson, Reuters
Jsem homosexuál a jsem na to hrdý, oznámil šéf Applu Tim Cook

Podle agentury AP je Cook, který v sobotu oslaví 54. narozeniny, zatím nejznámějším šéfem velké firmy, který se veřejně přihlásil k homosexualitě. Cook uvedl, že homosexualitu nikdy neskrýval, ale také se k ní nikdy veřejně nepřihlásil. Léta o ní ale otevřeně hovořil s mnoha lidmi a také řada jeho kolegů z firmy ví, že je gay.

Cook ve svém článku napsal, že rozhodnutí odhalit svou sexuální orientaci nebylo snadné, ale věří, že tím pomůže dalším homosexuálům. "Uvědomil jsem si, že má touha po soukromí mi bránila v tom, abych učinil něco důležitějšího," napsal Cook. Dodal, že je na svou homosexualitu hrdý a že "být gayem je jedním z největších darů", které mu Bůh dal.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Tim Cook představil v říjnu na prezentaci v Číně nový iPhone

Video: Reuters

Cook rovněž v článku napsal, že má to štěstí pracovat pro firmu, která "miluje kreativitu a novátorství a ví, že ty mohou vzkvétat, pokud přijmete rozdílnost lidí".

Cook řekl, že se nadále bude snažit, aby byl co nejlepším ředitelem a bude se dál osobně zasazovat o rovnost mezi všemi lidmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků