Hlavní obsah

Během karantény se nudil a vytvořil dokonalou iluzi nekonečna

Student IT oboru z vysoké školy v nizozemském Eindhovenu zabíjel nudu během karantény po svém. Rozhodl se, že dokončí projekt, na který mu v běžném studijním režimu nezbýval čas. Výsledkem je krychle, která svojí konstrukcí vytváří iluzi nekonečna, informovala agentura AP.

Během karantény se nudil a vytvořil dokonalou iluzi nekonečna

Krychle je vytvořena ze stěn pokrytých zrcadly a LED světýlek. Výsledná konstrukce vytváří iluzi nekonečna, při pohledu dovnitř se až hlava zamotá. Ke konstrukci krychle použil student, kterého agentura AP nejmenuje, 3D tiskárnu.

„Zabralo mi to nějaký čas, nejdřív jsem se musel naučit s počítačovými programy, poté konstrukci vytisknout a sestavit. Ve skutečnosti je to už můj třetí pokus,” vysvětlil tvůrce a student druhého ročníku vysoké školy.

„Obvykle mi škola zabere naprostou většinu času, takže na podobné koníčky nemám moc času, ale kvůli karanténě jsem se k tomu konečně dostal. Sestrojil jsem krychli ve svém pokoji a kompletace mi zabrala nakonec několik dní,” dodal mladý muž.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků