Jedinečné pivo s názvem PU:REST je dílem stockholmského pivovaru Nya Carnegiebryggeriet, který na jeho výrobě spolupracoval s institutem Swedish Environmental Research Institute (IVL) a společností Carlsberg.

Cílem projektu je ukázat lidem, že přečištěná odpadní voda může být stejně čistá jako voda z kohoutku. „Recyklovaná voda je stejně tak čistá a bezpečná jako kohoutková, ale lidé jsou k pití přečištěné odpadní vody stále skeptičtí,“ svěřil se projektový manažer z IVL Staffan Filipsson.

„Ve světě ohroženém nedostatkem vody chceme ukázat, že již máme technologie k recyklaci odpadní vody na pitnou vodu, která je stejně čistá jako kohoutková,“ dodal.

Sládek pivovaru Nya Carnegiebryggeriet Chris Thurgeson.

Sládek pivovaru Nya Carnegiebryggeriet Chris Thurgeson

FOTO: Profimedia.cz

Sládek pivovaru Nya Carnegiebryggeriet Chris Thurgeson popsal svou nejnovější chloubu, která byla ve Švédsku představena minulý týden, jako „křišťálově čistý pilsner“.

Dodal také, že „jak výrobci, tak konzumenti musí začít přemýšlet odlišně, pokud se chceme úspěšně postarat o zdroje, které nám země nabízí".

PU:REST je momentálně k dostání pouze ve svém domácím pivovaru ve Stockholmu, od 2. července bude k dispozici ve vybraných restauracích a festivalech po celém Švédsku.