„Bojové umění Kengido není klasické bojové umění, ale jedná se o kombinaci scénických vystoupení, bojového umění a umění jako takového,“ řekl Novinkám Tetsuro Shimaguchi, který tento styl umění vymyslel a věnuje se mu přes dvacet pět let.

Tetsuro Shimaguchi vytvořil bojový styl zvaný Kengido.

Tetsuro Shimaguchi vytvořil bojový styl zvaný Kengido.

FOTO: Novinky

„Na rozdíl od jiných bojových umění třeba od karate, když uděláme chybu v japonském šermu, tak okamžitě zemřeme. Je to opravdu velice vážná záležitost. Prostřednictvím tréninku bojového umění Kengido se lidé mohou rozvíjet v mnoha dalších aktivitách, například můžeme různě komunikovat a to je velice pozitivní. V tomto mém bojovém stylu, který jsem vytvořil, není důležité zabíjení, ale právě ta vzájemná komunikace mezi lidmi,” pokračoval Shimaguchi.

Wakizaši z roku 1431

Wakizaši z roku 1431

FOTO: Novinky

I přesto že skupina Kamui s opravdovou katanou nevystupuje, přivezli do Prahy na ukázku pravé wakizaši, což je menší meč obvykle mezi 30 - 60 cm. „Meč, který tu máme, je práce mečíře Jatsumitsua (?) z provincie Bizen a je datovaný od roku 1431,“ řekl Jakub Zeman, který je odborníkem na japonský meč, a dodal, že zdobné reliéfy a znaky odkazují na buddhistické ochranné božstvo.

Kromě samurajské show lze vidět na festivalu Japan Week také bubeníky, čajové obřady nebo ukázku techniky japonské animace. Festival se v Praze bude konat do 23. listopadu 2017.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: