Restaurace Eleven Madison Park Daniela Humma si připsala ve středu velký úspěch. Podnik shlížející na newyorský Madison Square Park byl za skvělý servis a smysl pro humor, se kterým je tvořeno zdejší kreativní degustační menu, vyhlášen nejlepší restaurací světa. Je přitom teprve druhou mimoevropskou restaurací, které se tohoto ocenění dostalo.

Již v minulém roce se americký podnik dostal na třetí místo, když před ním stanuly pouze restaurace El Celler de Can Roca ve Španělsku a italská Osteria Francescana. Ale pozor, restaurace, kde je oceňovaným jídlem celerový kořen vařený v prasečím měchýři bude mít tři měsíce zavřeno. Domluvila se totiž na pronájmu na dalších 20 let a tři měsíce bude nyní svůj podnik renovovat a předělávat.

Od počátku cen v roce 2002 už na první příčce mimoevropských restaurací stanul pouze kalifornský podnik French Laundy, který zvítězil v letech 2003 a 2004. Letos se do desítky dostala jediná asijská restaurace - konkrétně bangkokský podnik Gaggan, kde šéfkuchař Gaggan Anand moderně přetvořil klasická indická jídla jako jsou samosa či tikka masala.

Za seznamem oceněných restaurací stojí William Reed Business Media.