V každé ze sedmi kategorií bylo nominováno pět podniků představujících to nejlepší z české scény. Mezi finalisty byly kromě podniků z Prahy i ty z Brna, Olomouce a Českých Budějovic. Řada podniků se o vítězství ucházela již loni, mezi nominovanými se však objevila i nová jména, která řádně zamíchala osudím. Kromě jedné kategorie nezůstal kámen na kameni a loňští vítězové svůj triumf nezopakovali.

Tou jedinou kategorií, jejíž vítěz je stejný jako v minulém roce, je Nejlepší design, který opět vyhrál brněnský bar Super Panda Circus. Ten letos uspěl i v nejprestižnější a nejsledovanější z kategorií o nejlepší cocktail bar. Jenže tím končí pouze úspěchy tohoto podniku, nikoliv Brna obecně. I nejlepší pivní bar ČR se totiž nachází pod „Špilasem” - podle Czech Bar Awards jím je bar Zelená kočka Pivárium.

Nový podnik zachraňoval Prahu

Čest Prahy tak v letošním ročníku hájil především poměrně čerstvý podnik Le Valmont. Ten uspěl nejen jako nejlepší nový podnik, ale také jako nejlepší klub vůbec. Nejlepším hotelovým barem je The Bourbon Bar v hotelu Marriott na Praze 1. Titul nejlepšího barmana pak připadl Ondřeji Hniličkovi z Hemingway Baru. A pokud jste spíše fanoušky kaváren, ta vítězná se nachází na Praze 6. Jde o kavárnu s hravým názvem Místo.

Nejlepším barmanem se stal Ondřej Hnilička z Hemingway Baru.

Nejlepším barmanem se stal Ondřej Hnilička z Hemingway Baru.

FOTO: archiv Czech Bar Awards

„Už samotné zařazení mezi finalisty je obrovským uznáním jednotlivých podniků a jejich zaměstnanců. Obzvlášť těch mimopražských, které dokazují, že i mimo hlavní město lze vytvořit podnik se zajímavým konceptem, pestrou nabídkou a skvělým servisem. Letošní výsledky ukazují, že například brněnské podniky jsou těm pražským opravdovou konkurencí. Dokazuje to, že nápojová gastronomie je na stále vyšší úrovni v celé republice,“ uvedla Soňa Hanušová z pořádajícího časopisu Barlife.