Adam Paulin, bývalý osobní trenér a podnikatel, a Alex Kryuk, který vystudoval lékařství a pracuje ve farmaceutickém průmyslu, uvádějí, že jejich náramek nazvaný Joule člověku postupně do těla uvolní ekvivalent šálku kávy, a to postupně během čtyř hodin.

Nositelé náramku zažijí zvýšenou bystrost spojovanou s vypitím kávy, ale bez nervozity a náhlé ochromující únavy, jež někdy postihuje silné pijáky kávy. Tak popsali účinky na internetových stránkách, kde se snaží získat finanční prostředky na rozjetí projektu. A zdá se, že jejich novátorský nápad táhne – původně chtěli získat 15 000 dolarů (asi 300 000 korun), ale už se jim podařilo sehnat více než 43 000 dolarů.

Nápad dodávat do těla kofein přes kůži ale není nijak nový – kofeinové náplasti už totiž propaguje několik společností jako způsob, jak si užít výhody kávy bez rizika nepříjemného zbarvení zubů.

Náramek kanadských podnikatelů v zásadě připevňuje kofeinovou náplast na zápěstí. A na stránkách, kde získávají finanční podporu, už nabízejí první ze svých produktů – náramek v modré, růžové nebo černé barvě plus 30 náplastí za 29 dolarů (zhruba 700 korun).