Prezentace vín z více než 30 vinařství začala ve čtvrtek jejich degustací v Rothmayerově sále Pražského hradu. Další dvě degustace se pak na témže místě konají v pátek.

Vína jako už každoročně představují sami majitelé nebo sklepmistři jednotlivých châteaux, návštěvníci se tak o víně mohou dozvědět z první ruky informace, ke kterým by se jinak dostávali velmi těžko.

„Ročník 2012 nepatřil k jednoduchým kvůli deštivému jaru, což se neblaze odrazilo na množství vína. U vín založených na odrůdě merlot jde ale o ročník, který vyniká elegancí a vstřícnou ovocností s hladkou dochutí a jemnou strukturou. Rozhodně se nejedná o ročník tvrdých taninů a tříslovin, který bude vyzrávat desítky let na lahvích, ale o ročník přátelských vín, která poskytnou radost již za několik let a příjemně se degustují již teď,“ uvedla Diana Sixtová ze společnosti Merlot d´Or, která akci pořádá.

Akci zakončí v pátek večer slavnostní banket ve Španělském sále Pražského hradu. Menu pro letošní večer sestavil šéfkuchař slavné pařížské restaurace Le Taillevent Alain Solivérès, který se může chlubit dvěma michelinskými hvězdami.