„Vždyť my ty mužský na nic nepotřebujeme,“ zní obvyklá feministická průpovídka, která předchází hromadnému a často i hlasitému přitakání. Jedna brazilská vesnice plná žen, kter funguje na bázi komunity, tento model víceméně převedla do praxe. Z té však nyní můžeme poměrně objektivně usoudit, že je výše zmíněná domněnka mylná, protože značná část vesničanek není moc šťastná. A některé z nich už začínají otevřeně připouštět, že by se více mužů docela hodilo.

„Nepolíbila jsem muže už pořádně dlouhou dobu. Všechny sníme o tom, že se zamilujeme a vdáme. Jenže máme život tady rády a nechceme opustit naši vesnici a hledat manžela někde jinde,“ uvedla pro deník Daily Telegraph 23letá Nelma Fernandesová.

Musí souhlasit s jejich pravidly

Že už zjišťujete, zda nejsou nějaké letenky do Brazílie právě v akci? Možná s tím ještě malou chvíli přece jen počkejte. Tatáž žena totiž dodala: „Rády bychom poznaly muže, kteří by kvůli nám opustili své dosavadní životy a přišli k nám, aby byli součástí těch našich. Nejdříve však musí souhlasit s tím, že budou dělat, co jim řekneme, a budou žít podle našich pravidel.“

V Noiva Do Cordeiro žije několik vdaných žen, ale jejich manželé pracují ve městech vzdálených minimálně 100 kilometrů a za svými ženami se vracejí jen o víkendech. Ač by se však nepozornému muži mohlo zdát, že na něj budou ve vesnici čekat desítky žen s otevřenou náručí, je mnoho znamení, která napovídají tomu, že realita bude o poznání méně sladká.

Problémy řeší ženskou cestou

„Existuje mnoho věcí, které dělají ženy lépe než muži. Naše vesnice je krásnější, daleko organizovanější a také daleko více harmonická, než kdyby ji vedli muži. Pokud nastanou jakékoli problémy či nesváry, řešíme je ženskou cestou – snažíme se nalézt rozumné východisko a vyhnout se konfliktu,“ uvedla 49letá Rosalee Fernandesová.

Tak rozhodli jste se? Vesnice snů, nebo jáma lvová...?