Od mládí jej prý fascinovala vrakoviště, kde končily staré stroje. Zřejmě na jednom z nich narazil na vyřazené dopravní letadlo a opět ho uvedl do provozu, i když k poněkud jiným účelům, než je létání.

Stroj, zakoupený před patnácti lety, si elektroinženýr přestavěl a umístil ho uprostřed lesa nedaleko oregonského Portlandu. Už tam takhle žije asi deset let. Nejdříve však musel investovat ještě dalších 120 tisíc dolarů a spoustu hodin práce do úprav.

Pohled na Boeing 727 ukrytý v lese u Portlandu

Pohled na Boeing 727 ukrytý v lese u Portlandu

FOTO: Profimedia.cz

Až pak se mu pod rukama vyloupl kvartýr se stovkou čtverečních metrů. Čtyřiašedesátiletý technik a milovník létání na malých strojích se při úpravách snažil, aby co nejvíce udržel dojem, že i doma se jeho život odehrává vysoko nad mraky.

V čítárně stále blikají kontrolky

Z interiéru letadla se proto snažil zachovat, co se jen dalo. Do bytu tedy chodí po nástupních schůdcích, jako každý letecký pasažér. A i když vodu bere z přípojky na zemi, putuje tekutina aspoň přes nádrž letadla. I na záchod chodí do původní, leč stále funkční palubní toalety.

Změnám se však stroj úplně nevyhnul. Část sedadel se změnila v pohovku a z pilotní kabiny Campbell udělal čítárnu. Stále v ní však blikají kontrolky přístrojů na palubní desce.

Uvnitř není místa nazbyt

Uvnitř není místa nazbyt.

FOTO: Profimedia.cz

Život v letadle má ovšem i jisté nevýhody. Campbell spí na rozkládací matraci, k „vaření“ má místo jen v mikrovlnce a je rád, že se mu podařilo najít místo aspoň pro provizorní sprchu. Rád uvítá hosty, ovšem jen pod jednou podmínkou: že se přezují do nabízených papučí a nebudou mu tam nosit špínu zvenčí.

Na svém webu vypráví, co to znamená přestavět letadlo. A také plánuje další podobný kousek. Tentokrát by se mělo jednat o Boeing 747, který chce umístit v Japonsku.