Hlavní obsah
 

Závěrečný ceremoniál MFF KV začal. Hvězdy dorazily do Thermalu

Příjezdem českých i zahraničních filmových hvězd a filmařů na červený koberec začal závěrečný ceremoniál karlovarského filmového festivalu. Na něm Jiří Bartoška předá Cenu prezidenta MFF KV Václavu Vorlíčkovi a Jeremymu Rennerovi, a samozřejmě budou vyhlášeni vítězové.

 
Závěrečný ceremoniál MFF KV začal. Hvězdy dorazily do Thermalu

Závěrečný ceremoniál se odehraje ve Velkém sále hotelu Thermal.

Hlavní zahraniční hvězdou bude již zmíněný Jeremy Renner, který ve Varech prezentoval snímek Wind River, ve kterém ztvárnil hlavní roli.

Jeremy Renner přichází na projekci filmu Wind River.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Cenu prezidenta MFF KV za přínos české kinematografii převezme scenárista a režisér Václav Vorlíček.

Václav Vorlíček před hotelem Thermal

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ten v karlovarském divadle osobně uvedl svůj snímek Kdo chce zabít Jessii? a právě tam měl také převzít cenu. „Ale váha této osobnosti je tak velká, že bude dobře, když u toho budou televizní kamery,” řekl před příchodem režiséra na jeviště Marek Eben.

I bez slavnostního předání ceny Vorlíčkovi zaplněné divadlo několik minut aplaudovalo vestoje.

Vorlíček do hotelu Thermal dorazil mezi prvními, následován Markem Ebenem a prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou, jehož doprovázela manželka Andrea.

Po červeném koberci se prošli také muzikant Michal Dvořák s manželkou Lucií, herec Jiří Dvořák, nebo herečka Tatiana Pauhofová.

Zahájení ozdobila Rennerova hollywoodská kolegyně Uma Thurmanová. Ta na červeném koberci před Thermalem zapózovala i s dětmi, které přicestovaly s ní.

Uma Thurmanová zdraví fanoušky před hotelem Thermal

Foto: Jan Handrejch, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků