Hlavní obsah
Franco Nero po svém příjezdu do Karlových Varů Foto: Milan Malíček, Právo

Karlovarský festival přivítal modrookého Djanga

Do Karlových Varů dorazila další hvězda, italský herec Franco Nero. Jeho modré oči okouzlovaly dnešní babičky v šedesátých letech minulého století. Vzpomínáte na spaghetti western Django? Nebo ze sedmdesátých let na jeho roli Cibuláře v komediálním westernu Vůně cibule?

Franco Nero po svém příjezdu do Karlových Varů Foto: Milan Malíček, Právo
Karlovarský festival přivítal modrookého Djanga

Nero dorazil k Puppu v neděli vpodvečer. O několik desítek minut později podpořil svou kolegyni Fanny Ardantovou tváří v tvář karlovarskému publiku.

Franco Nero se vítá s Evou Zaoralovou.

Foto: Milan Malíček, Právo

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Zúčastnil se projekce snímku Naléhavé rytmy, který Ardantová natočila a v němž vytvořil její italský kolega jednu z důležitých postav.

Sklidili ohlušující potlesk.

Franco Nero tleská další velké hvězdě Fanny Ardantové. Snímek vznikl v neděli v noci při projekci Ardantové filmu Naléhavé rytmy, který režírovala.

Foto: Milan Malíček, Právo

Ve Varech potřetí

Nero přijel do Varů už potřetí. Poprvé tu byl v roce 1982 s filmem Sergeje Bondarčuka Rudé zvony – Mexiko v plamenech (Krasnyje kolokola – Mexiko v ogne) a v roce 2000 jako představitel filmu Nezvaný host (Uninvited), který natočil Carlo Gabriele Nero, syn Franca Nera a Vanessy Redgraveové.

Franco Nero

  • původně se jmenoval Francesco Sparanero
  • narodil se na předměstí severoitalské Parmy
  • na střední škole hrál ochotnicky divadlo a po studiu ekonomie v Miláně dokonce uvažoval o kariéře režiséra
  • prosadil se až rolí Lancelota ve filmové adaptaci muzikálu Král Artuš a jeho družina z roku 1967. O svých hereckých kvalitách později přesvědčil například jako mladý policista v dramatu Den sovy, v němž si zahrál po boku Claudie Cardinalové, nebo jako zbabělý architekt ve vězeňském dramatu Vyšetřování skončilo, zapomeňte
  • českým divákům je Franco Nero známý i svými vedlejšími rolemi ve filmech režiséra Juraje Jakubiska Post Coitum a Bathory

Celosvětově legendární se mu stala právě role Djanga. Film se dočkal řady pokračování, naposledy v roce 2012, kdy mu vzdal poctu Quentin Tarantino Nespoutaným Djangem (Django Unchained) s Jamiem Foxxem a pozval Franca Nera, aby tu vytvořil malou roličku Itala Ameriga Vessepiho.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků