„Divadelní představení začínají každý den od 16 hodin,“ uvedl šéf Karlovarského hudebního divadla Libor Balák. „Představení připravila nejenom karlovarská divadla pro děti, ale pozvali jsme i šikovné soubory odjinud,“ pokračoval Balák.

Letní scéna je instalována tradičně pod posledním obloukem Chebského mostu na břehu v městské části Tuhnice. Divák ji lehce najde, protože na konci mostu jsou informační cedule a rovněž stánek s občerstvením, od kterého vedou pod most schody.

Zájem o místa k sezení je zejména při odpoledních divadelních představení. „Museli jsme oproti loňsku zvýšit počet špalíků, na kterých se u nás v hledišti sedí, ze sta míst na dvě stě. Zájem o divadelní představení je enormní,“ uvedl Balák.

Vstupné na představení je v řádu několika desítek korun za osobu.

„Snažíme se udržet na lidové výši. Akreditovaní na filmovém festivalu mají vstup zdarma,“ prozradil šéf divadla, který by rád pokračoval v představeních na Letní scéně pod mostem i po skončení festivalu.

Už ve čtvrtek se mohou rodiče s dětmi těšit na divadlo letadlo s pohádkou Průzkumníci v Africe, další den se stejní divadelníci vypraví s dětmi za ledním medvědem a sobotní pohádka se jmenuje Průzkumníci v lese.

Nadšené jsou především děti.

Nadšené jsou především děti.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

Ve 20 hodin večer začínají v Letní scéně hudební vystoupení. „Nabízíme big beat a také jazzové koncerty,“ uvedl Balák. Do konce festivalu se pod mostem představí například karlovarská alternativní kapela Valium nebo Meditime s gothic metalem.

V minulých letech bývaly velkým tahákem Letní scény pod mostem hanbaté filmy z počátků kinematografie.

„Lidé se na hanbaté filmy stále ptají, ale přestali jsme s jejich promítáním. Jsme divadlo pro děti, na což kritici poukazovali, a my nakonec tlaku podlehli a s hanbatými filmy jsme přestali,“ dodal Balák, podle kterého ale hanbaté filmy z doby němého filmu promítané až po půlnoci spíše bavily svojí roztomilostí, než aby mohly narušovat mravy.