Hlavní obsah
Agnieszka Hollandová Foto: ČTK

Hollandová i další v porotě ve Varech

Organizátoři 48. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, který se bude konat od 28. června do 6. července, zveřejnili jména členů hlavní poroty. Ta bude posuzovat snímky vybrané do Mezinárodní soutěže celovečerních hraných filmů.

Agnieszka Hollandová Foto: ČTK
Hollandová i další v porotě ve Varech

Její prezidentkou bude polská režisérka a scenáristka Agnieszka Hollandová. Kromě ní ji budou tvořit český filmový distributor Ivo Andrle, umělecký ředitel filmového festivalu Tribeca Frédéric Boyer, ředitel izraelské filmotéky v Tel Avivu Alon Garbuz, peruánská režisérka, scenáristka a producentka Claudia Llosa, indická novinářka a filmová kritička Meenakshi Shedde a islandský filmový producent Sigurjon „Joni“ Sighvatsson.

Letošní festival otevře novinka režiséra Michela Gondryho Pěna dní. On sám ji přijede na festival uvést a přiveze s sebou i herečku Audrey Tautouovou.

Dalšími významnými hosty budou americký herec John Travolta, který uvede akční thriller Killing Season (2013), v němž se představí společně s Robertem De Nirem, dále režiséři Oliver Stone, Jerry Schatzberg, Paolo Sorrentino a Cary Fukunaga, herečka a režisérka Valeria Golinová nebo herec Julian Sands.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků