Hlavní obsah
Grandhotel Pupp připravuje na příští období změny. Foto: Rudolf Voleman, Právo

Celebrity si v Puppu přístě také zaplavou. Projekt pokryjí i evropské peníze

Tradiční sídlo filmových hvězd Grandhotel Pupp v Karlových Varech pro ně chystá na příští ročník festivalu řadu novinek a vylepšení. Patří k nim třeba stavba bazénu. Část změn přitom stačili v Puppu zrealizovat již letos. A pomohly jim v tom i peníze z evropských fondů.

Grandhotel Pupp připravuje na příští období změny. Foto: Rudolf Voleman, Právo
Celebrity si v Puppu přístě také zaplavou. Projekt pokryjí i evropské peníze

„Letos to byl poslední ročník, kdy GH Pupp vypadá tak, jak vypadá,“ uvedla ředitelka luxusního sídla festivalových hvězd, kde našly na přelomu června a července zázemí držitelky Oscarů Helen Mirrenová či Američanka Susan Sarandonová.

Susan Sarandon ve Varech

Foto: Jan Handrejch, Právo

Luxusní hotel od ledna realizuje nejrozsáhlejší investici v novodobé historii. Za zhruba 180 miliónů korun buduje na dvoře v zadním traktu hotelu zcela nový objekt s balneoprovozem a wellness službami.

Vše má být dokončeno na jaře příštího roku a GH na projekt získal více než čtyřicet miliónů z evropských dotací.

Jednopatrová budova, která tak nezastíní pohled z hotelových pokojů, má disponovat mimo jiné vlastním bazénem o rozměrech 13 x 8 metrů. Festivalové hvězdy si tak budou moci kdykoli zaplavat.

„Nebudou chybět sauny, fitness centrum a samozřejmě balneoprovozy,“ pokračovala Ferklová. Hotel pak nabídne kolem šesti set procedur denně, namísto dosavadních tří set.

Součástí projektu je i částečná rekonstrukce hotelu, konkrétně řešení prostorů pro skladové hospodářství a zlepšit zázemí pro zaměstnance.

Probíhají úpravy pokojů

A to nejsou jediné úpravy, které GH Pupp připravil. Budovalo se a bouralo i v pokojích.

„Šest z nich kompletně - nákladem šest miliónů korun. Dalších dvacet za 7 miliónů korun, kde se sice neprováděly stavební úpravy, ale byly v nich vyměněny koberce, textilie a tapety a také upraven nábytek,“ dodala Ferklová s tím, že v rekonstrukcích pokojů chce GH Pupp pokračovat opět na konci sezóny.

Dámy najdou v GH Pupp nově také vylepšené služby. V uvolněných prostorách stávajícího balneoprovozu se totiž rozšíří provoz kliniky, která nabízí drobné chirurgické zákroky kosmetického druhu, například vyhlazování vrásek nebo odstraňování tuků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků