Hlavní obsah

Josef Somr převzal cenu za mimořádný přínos filmu

Novinky, Stanislav Dvořák

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Herec Josef Somr převzal v pátek v Karlových Varech z rukou prezidenta mezinárodního filmového festivalu Jiřího Bartošky Cenu za mimořádný umělecký přínos české kinematografii. Následovala projekce klasického filmu Žert. Autor literární předlohy Milan Kundera byl prvním, kdo Somrovi na dálku pogratuloval.

Herec Josef Somr převzal v Karlových Varech cenu za přínos české kinematografiiVideo: Karlovy Vary IFF

 
Článek

"Je pro mě velkou ctí a velkou radostí předat dnes cenu prezidenta festivalu za mimořádný umělecký přínos české kinematografii Josefu Somrovi. Pepíčka znám od jednašedesátého roku, kdy nastoupil do angažmá v Pardubicích a jako student gymnázia jsem se na něj chodil s obdivem koukat,“ zavzpomínal Jiří Bartoška.

"Je pro mě velkou ctí a velkou radostí předat dnes cenu prezidenta festivalu za mimořádný umělecký přínos české kinematografii Josefu Somrovi. Pepíčka znám od jednašedesátého roku, kdy nastoupil do angažmá v Pardubicích a jako student gymnázia jsem se na něj chodil s obdivem koukat,“ zavzpomínal Jiří Bartoška.

„Děkuji prezidentovi mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Jiřímu Bartoškovi za udělení této ceny. Možná mi jako herci neuvěříte, ale myslím to tentokrát opravdu upřímně,“ uvedl Somr.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Dva staří přátelé - herci Josef Somr a Jiří Bartoška

Herec, který se proslavil rolemi ve filmech jako Žert, Slavnosti sněženek, Tři veteráni, Vesničko má středisková nebo Konec starých časů, připomněl, že by měl rád vedle sebe i své spolupracovníky, kteří již zemřeli. Jmenoval například režiséra Jaromíra Jireše či herečku Janu Dítětovou.

Herec, který se proslavil rolemi ve filmech jako Žert, Slavnosti sněženek, Tři veteráni, Vesničko má středisková nebo Konec starých časů, připomněl, že by měl rád vedle sebe i své spolupracovníky, kteří již zemřeli. Jmenoval například režiséra Jaromíra Jireše či herečku Janu Dítětovou.

Na dálku Somrovi již v předstihu pogratuloval autor románu Žert Milan Kundera, nejslavnější žijící český spisovatel, který se už léta zcela vyhýbá publicitě. Somr vyjádřil přání se s ním ještě jednou setkat osobně. Právě role ve filmu Žert patří k jeho nejoceňovanějším.

Reklama

Související témata:

Výběr článků

Načítám