Vrcholem letošního hudebního programu bude vystoupení ostravského písničkáře Jaromíra Nohavici. Představí se 10. července v Poštovním dvoře. Při svém recitálu zazpívá jak písně starší, tak i ty nové z alba Ikarus. Více zde.

Hudební nadšenci, které neuspokojí Nohavicův recitál, jistě ocení jednodenní festiválek. Koná se v Poštovním dvoře už 4. července od 15 hodin a zazpívají na něm Tomáš Klus, Aneta Langerová, skupiny Nightwork, Chinaski, Toxique, Clou, Support Lesbiens a po půlnoci i Michal David. Na akci by se měli dostat všichni držitelé festivalových pasů.

Kostýmy a koncert písní z Kudykamu

O propojení divadla a hudby se o den později postará na Mlýnské kolonádě Michal Horáček s inscenovaným koncertem s písněmi z připravovaného „lyrikálu“ Kudykam. Za doprovodu živé hudby zazpívají Vojtěch Dyk nebo Ondřej Ruml. Poprvé se tu veřejnosti představí kostýmy, v nichž jednotliví účinkující vyběhnou při premiéře představení, která se uskuteční  21. října ve Státní opeře.

Tradiční charitativní úlohu letos splní modelka a miss Helena Houdová se svým nadačním fondem Slunečnice, který se celosvětově stará o znevýhodněné děti. Na 6. července je naplánovaná akce Osobnosti pro Slunečnici, které se zúčastní kromě Houdové také herečka Aňa Geislerová a další známé tváře.

Zajímavým zpestřením nabitého filmového programu budou jistě už tradiční setkání s tvůrci českých snímků nedávné doby. Cyklus Čaj o třetí pořádá Česká televize. Z výstav zmiňme tu s názvem Caprichos 009 předního českého hudebního skladatele a malíře Vladimíra Franze. Představí na ní hlavně své velkoformátové sociálněkritické obrazy.

Více se o doprovodných akcích dočtete na oficiálních stránkách festivalu zde.